آغاز ساخت ابر بیمارستان هزار تختخوابی در مشهد با حضور وزیر بهداشت

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، خراسان رضوی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی، کار ساخت ابر بیمارستان هزار تختخوابی در شهرک دانش و سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد شروع شد.

۱ظهر امروز دوم فروردین ماه سال ۱۴۰۲ کلنگ راه اندازی پروژه بیمارستان هزار تختخوابی در مجموعه شهرک دانش و سلامت مشهد با زیر بنای حدود صد هزار متر مربع و در جهت دسترسی آسانتر مردم مشهد و زائرین حرم رضوی در چارچوب ۸ طبقه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی به زمین خورد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آغاز ساخت این بیمارستان اظهار نمود: خراسان رضوی و بخصوص شهر مشهد از لحاظ میزان تخت های بیمارستانی از میانگین استاندارد پایین تر است. از همین رو با عنایت به زائرپذیر بودن این استان و بخصوص شهر مشهد ساخت بیمارستان های مجهز امری ضروریست.

دکتر بهرام عین اللهی با اشاره به اینکه به یمن ورود رهبر معظم انقلاب به شهر مشهد و برپایه فرمایشات ایشان، ابر بیمارستان هزار تختخوابی به منظور دسترسی ساده تر عموم مردم بخصوص زائرین به خدمات درمانی در این شهر ساخته خواهد شد، توضیح داد: در این ابر بیمارستان تلاش می شود که از همه تخصص ها استفاده گردد تا مردم مناطق مختلف شهر مشهد احتیاج به پیمودن مسافت طولانی در شهر برای دریافت خدمات مورد نیاز خویش را نداشته باشند.

وی ضمن اشاره به این که دو ابر بیمارستان هم با نامهای حضرت مهدی(عج) و شهدای تجریش در تهران افتتاح شده است، اظهار داشت: برای سایر شهرها هم پیشبینی ابر بیمارستان شده و تابحال ساخت ۵ ابر بیمارستان در دستور کار وزارت قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با موافقت استاندار و پیگیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تلاش می شود برای ساخت این پروژه از پیمانکارانی استفاده گردد که در مدت زمان کوتاهی بتوانند بیمارستان را تحویل دهند.

منبع:

About Author