ارتباط پیاده روی با پیشگیری از خطر مرگ زودرس

به گزارش فست فود باز، متخصصان ژاپنی در دانشگاه کیوتو معتقدند که برداشتن ۸۰۰۰ قدم فقط یک تا دو روز در هفته، همچنان با کاهش قابل توجه مرگ ومیر ناشی از همه بیماری ها همراه می باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از “مدیکال نیوز تودی”، سفارش های فعلی بر اینست که حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط در طول یک هفته داشته باشید، اما اگر رسیدن به این هدف برای شما مقدور نیست، حتی ۸۰۰۰ قدم یک یا دو بار در هفته می تواند برای شما کافی باشد.
مطالعه جدید انتشار یافته در JAMA OpenTrusted Source که بر روی ۳۰۰۰ فرد بالای ۲۰ سال انجام شده، نشان داد افرادی که ۸۰۰۰ قدم یا بیشتر در یک یا دو روز هفته راه می روند، ۱۴.۹ درصد کمتر در مقایسه با افرادی که بی تحرک هستند در معرض خطر مرگ ناشی از هر دلیلی قرار دارند.
این مطالعه نشان داد که با افزایش روزهای هفته، این خطر حتی بیشتر کاهش پیدا می کند. بعنوان مثال، ورزش برای سه تا هفت روز در هفته با کاهش ۱۶.۵ درصدی مرگ ومیر ناشی از همه دلایل همراه بود.
سبک زندگی بی تحرک خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی متابولیک مانند چاقی شکمی، فشار خون بالا، دیابت نوع دو، سکته مغزی، بیماری های قلبی و برخی بیماری های التهابی و سرطان ها را بشدت می افزاید.
این در حالیست که به قول متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد، پیاده روی مزایای کمتر شناخته شده ای دارد. پیاده روی اثر ژن های افزایش دهنده وزن را خنثی می کند، خطر مبتلا شدن به سرطان سینه را می کاهد و سیستم ایمنی فرد را تقویت می کند. همینطور می تواند درد مفاصل ناشی از آرتروز را کم کند. حتی یک پیاده روی ۱۵ دقیقه ای می تواند میل به شکلات را هم به طورکلی از بین ببرد.
به قول متخصصان، این مطالعه امکان دارد به افرادی که زمان کافی برای برداشتن ۸۰۰۰ قدم در همه روزهای هفته را ندارند کمک نماید تا بر این احساس غلبه کنند که کمتر راه رفتن بیهوده است.

About Author