نایب رییس کمیسیون بهداشت خبر داد رشد ۵۱ درصدی بودجه سلامت

فست فود باز: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن ابلاغ تقدیر رئیس مجلس از کوشش های کادر سلامت در تعطیلات نوروز از رشد ۵۱ درصدی بودجه سیستم سلامت توسط مجلس آگاهی داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سید جلیل میرمحمدی در همایش تجلیل از خادمان سلامت نوروزی با اعلان اینکه نجات جان هر انسان مطابق آیه قرآن برابر است با نجات جان کل بشریت و کادر سلامت مصداق عینی این آیه شریفه هستند، اظهار داشت: بنا بر اعلام وزیر بهداشت در نوروز ۱۴۰۲ فقط با احیای قلبی جان ۱۷۰۳ بیمار را نجات داده شده است.
وی با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی در دو سال اخیر بودجه های بسیار خوبی به سیستم سلامت مختص کرده است، اظهار داشت: اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و ادامه همین مقدار اعتبار در بودجه امسال برای اجرای این قانون، قسمتی از این اعتبارات بوده است. در حوزه اختصاص یک درصد از مالیات ارزش افزوده به سیستم سلامت طبق قانون، مجلس شورای اسلامی بودجه ۴۰۰۰ میلیاردی از این محل را در سال ۱۴۰۱ به ۱۸.۵ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش داد که در بودجه سال جدید هم این رقم دو برابر شده است.
میرمحمدی با اشاره به راه اندازی صندوق پشتیبانی از بیماران خاص تحت حمایت مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: سال قبل و امسال بصورت جداگانه ۵۰۰۰ میلیارد تومان به این صندوق اختصاص یافته است. در عین حال اختصاص اعتباری بیش از ۴۶.۵ هزار میلیارد برای اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع، اختصاص ۳.۵ هزار میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان اورژانس و اختصاص درآمد حاصل از عوارض مالیات بر مواد دخانی بخش دیگری از کوشش های مجلس شورای اسلامی جهت تقویت سیستم سلامت کشور بوده است.

منبع:

About Author