شیوع بیماریهای بزرگسالی در کودکان انگلیسی

فست فود باز: رسانه های پزشکی انگلیس از بحران چاقی و افزایش موارد تشخیص فشار خون بالا، دیابت و حتی مشکلات مفصل زانو در خردسالان و کودکان نوپا در این کشور گزارش می دهند.
به گزارش فست فود باز به نقل از روزنامه دیلی میل، نتایج مطالعات اخیر آَشکار کرده است که پیامد نامطلوب بحران چاقی در این کشور این بوده که در سالهای اخیر تعداد کودکان زیر سن مدرسه و خردسالانی که به سبب فشار خون بالا، دیابت و مشکلات مفصل زانو در مراکز درمانی انگلیس تحت درمان قرار می گیرند رو به افزایش است و این در حالیست که این قبیل اختلالات و بیماریها، اغلب در سنین بالا و در بزرگسالان بروز می کند.
بررسی های آماری نشان میدهد که از سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد مراجعات به مراکز درمانی و متخصصان برای درمان دیابت در اطفال که چاقی از عوامل آنست، بالا رفته و بیش از یک پنجم کودکان هنگام شروع مدرسه گرفتار اضافه وزن بوده یا چاق هستند.
این درحالیست که وزرای بهداشتی انگلیس متعهد شده اند تا سال ۲۰۳۰ میلادی نرخ چاقی کودکان را به نصف کاهش دهند.
آمارهای مرکز خدمات ملی بهداشت انگلیس (NHS) حاکی از آنست که پزشکان همین طور شاهد افزایش شدید تعداد کودکان مبتلا به لطمه زانو ناشی از افزایش وزن، سنگ کیسه صفرا و همین طور آپنه (وقفه تنفسی حین خواب) هستند.
پزشکان در این مطالعه می گویند: به رغم تمام هشدارها و اطلاع رسانی های پزشکی هنوز هم خیلی از کودکان به مقدار زیادی تنقلات و غذاهای ناسالم مصرف می کنند که سرشار از نمک، شکر و کالری هستند.

منبع:

About Author