قول مهم یک نماینده مجلس به افراد طیف اوتیسم

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قول می دهم که در بررسی برنامه هفتم توسعه که مقرر است به زودی لایحه آن از طرف دولت محترم به مجلس ارائه شود در بودجه های سنواتی، بودجه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج را بیفزاییم تا افراد طیف اوتیسم خدمات باکیفیت و کاملی دریافت نمایند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سید مرتضی خاتمی در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار داشت: در دنیا تعاریفی که برای عارضه اوتیسم داریم بگونه ای است که یک بیماری محسوب نمی شود و از آن تحت عنوان یک اختلال رشدی، عصبی و شناختی نام برده شده است.
وی ادامه داد: اینکه یک اختلال طیفی شمرده می شود از این جهت است که این عزیزان امکان دارد طیفی از علایم را تجربه کنند و در انواع خفیف، متوسط و شدید دسته بندی شوند. مساله مهم اول تشخیص زودهنگام است و سپس این اختلال را با توانمندی خود مدیریت کنند.
او تصریح کرد: تمام استقامت خانواده افراد طیف اوتیسم را می ستایم چونکه تا زمانی که در جمعی این چنینی مشکلات را نشنویم شاید عمق مشکل برایمان مشخص نباشد. در ادوار گذشته کمیسیون بهداشت، دوستان انجمن اوتیسم ایران مشکلات را شرح دادند و امروز که اینجا جمع شده ایم بخشی از مسائل در راه حل شدن قرار دارد.
خاتمی افزود: بعنوان یک نماینده مجلس البته شرمسار هستم که برخی مسئولین هنوز وظایف خودشان را در برابر شما انجام نداده اند و یا توان گسترش خدمات را نداشته اند ولی حداقل کار ما مسئولین آگاهی از مشکلات و گام برداشتن در راه حل مشکل است. همانطور که این عارضه طیف بندی می شود باید طیفی از خدمات را هم برای آن در نظر گرفت.
وی ادامه داد: از سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت قول گرفته ایم تا در راه پوشش کامل بیمه ای خدمات از هر طیفی قرار گیرند. من هم قول می دهم که در بررسی برنامه هفتم توسعه که مقرر است بزودی لایحه آن از جانب دولت محترم به مجلس عرضه شود در بودجه های سنواتی، بودجه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج را بیفزاییم تا افراد طیف اوتیسم خدمات باکیفیت و کاملی دریافت نمایند.

منبع:

About Author