پایان وضعیت اضطراری جهانی در مورد آبله میمون

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از لغو وضعیت اضطراری جهانی در مورد ویروس آبله میمون اطلاع داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا – به نقل از خبرگزاری آناتولی، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت طی یک نشست خبری اعلام نمود که وضعیت اضطراری جهانی در مورد ویروس آبله میمون پایان یافته است.
وی اظهار داشت: ۸۷ هزار مورد مبتلا شدن و ۱۴۰ مورد مرگ از ۱۱۱ کشور به علت ویروس آبله میمون به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است. موارد مبتلا شدن به این ویروس در سه ماه گذشته نسبت به سه ماه قبل آن ۹۰ درصد کمتر بوده است.
قابل ذکر است سازمان جهانی بهداشت در نشست روز ۲۱ جولای سال گذشته، انتشار ویروس آبله میمون را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام نموده بود.
– ویروس آبله میمون
وزارت بهداشت آمریکا روز ۱۹ مه گذشته اعلام نمود که ویروس آبله میمون که به ندرت در خارج از آفریقا دیده می شود و می تواند علائمی شبیه آنفولانزا ایجاد نماید، برای نخستین بار در ایالت نیویورک مشاهده شده است.
آبله میمون به دو گونه کنگو و گونه غرب آفریقا تقسیم می شود. سویه کنگو تا ۱۰ درصد خطر مرگ و میر داشته و نوع ویروس غرب آفریقا هم از هر ۲ مورد یک درصد مرگ و میر دارد.
این ویروس که معمولاً از حیوان به انسان و به ندرت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، می تواند سبب تب بالا و تاول های خارش دار در بدن شود.

About Author