در گفت وگو با فست فود باز اعلام شد آخرین وضعیت پرداخت حقوق پرستاران

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به بازتوزیع بخش عمده بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در دو نوبت، اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد دانشگاه های علوم پزشکی از این محل دریافتی داشته اند.
دکتر عباس عبادی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت پرداخت حقوق پرستاران برمبنای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ مجموعه اعتباری که از بودجه ۵۰۰۰ میلیارد تومانی تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سازمان برنامه و بودجه به بیمه های پایه پرداخت شده است، ۳.۴ همت (هزار میلیارد تومان) بوده است که بخش اعظم مقادیر مربوط به سازمان بیمه سلامت طی دو نوبت به دانشگاه های علوم پزشکی بازتوزیع شده است.
وی ادامه داد: البته شاید موارد محدود و موردی وجود داشته باشد که هنوز بازتوزیع انجام نشده باشد، اما بیش از ۹۵ درصد دانشگاه های علوم پزشکی از این محل دریافتی داشته اند.
او درباره ی بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۲ بیان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که افتاد این بود که با کمک مجلس شورای اسلامی، تعرفه گذاری خدمات پرستاری مانند سایر تعرفه های درمانی در سرانه سلامت جای گرفت و وقتی این مساله وارد سرانه سلامت می شود دیگر کف و سقفی برای آن قائل نیستیم. بر این اساس بسته به علمکرد هر پرستار بیمه ها مکلف به پرداخت وجوه هستند.
بیشتر بخوانید:
پرستاران تهرانی از محل «قانون تعرفه گذاری» چقدر دریافت کردند؟ وی در پاسخ به سوالی درباره ی تکلیف محاسبه مبالغ تعرفه گذاری خدمات پرستاری که قرار بود از اول دی ماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شود، اشاره کرد: سازمان های بیمه گر تعهدی در نهاد ریاست جمهوری در حضور معاونت اجرائی به وزارت بهداشت دادند که باید در ارتباط با سه ماهه پایانی سال قبل هم پرداختی داشته باشند. البته این کار هنوز انجام نشده است و فعلا به عنوان طلب همکاران پرستار شناخته می شود و ما پیگیر وصول آن هستیم.
وی با اشاره به نزدیکی به برگزاری انتخابات سازمان نظام پرستاری، بیان کرد: سازمان نظام پرستاری یک دستاورد حرفه ای است که مرهون زحمات همکاران ما در ادوار گذشته بوده است و تاکید بنده مشارکت حداکثری همکاران پرستار است تا همکاران موثر شانس حضور در هیئت مدیره ها و شورای عالی سازمان را داشته باشند و این سازمان نیز به حرفه مند شدن رشته پرستاری و ایفای حقوق مردم در راستای دریافت خدمات باکیفیت پرستاری کمک نماید.

منبع:

About Author