وزیر بهداشت: عصر گردش پرشتاب اطلاعات را نمی توان بدون روابط عمومی تصور کرد

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی با اعلان اینکه جهان امروز را که عصر فشردگی زمان و مکان و گردش پرشتاب اطلاعات است، نمی توان بدون روابط عمومی تصور کرد، اظهار داشت: برای اینکه این حلقه واسط میان مردم و مسئولان، مهم ترین وظیفه را در ایجاد ارتباطی چندسویه و موثر در جامعه ایفا می کند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، در متن پیام دکتر بهرام عین اللهی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی آمده است: « روابط عمومی، دانشی عمیق و در عین حال هنری خلاق و کاربردی است که از آن می توان به مهندسی تفاهم و همگرایی تعبیر کرد. ارتباطات در حوزه سلامت از یک سو زمینه ارتقای آگاهی های عمومی و ترویج سبک زندگی سالم را فراهم می آورد و از طرف دیگر، خادمان این حوزه را به هم افزایی برای تحقق الگوی عدالت و تعالی سیستم سلامت فرا می خواند.

ایجاد این عزم مشترک همگانی، گامی بلند در راه جایگزین ساختن «پیشگیری» بجای «درمان» است؛ نگاهی جامعه محور که تک تک افراد جامعه در آن نقش خودرا برای ارتقای فاکتورهای سلامت باز می یابند. برخورداری از چنین فضایی در گرو تلاش و مجاهدت روابط عمومی های کارآمد در همه سطوح از ارتباطات درون – فردی، بین فردی و گروهی گرفته تا ارتباطات سازمانی و اجتماعی است.
ارتباطات سلامت در سطح اجتماعی قادر می باشد با مشارکت جویی از رسانه ها و ذینفعان راهبردی، مسیر اجرای برنامه های کلان ملی نظیر جوانی جمعیت و سلامت خانواده را هموار سازد و در سطح فردی، محرک های انگیزه بخش و مهارت های لازم را برای پیش گیری از مبتلاشدن به بیماریها فراهم آورد.
در این چشم انداز، تعامل هدفمند با رسانه چه از حیث تبیین هنرمندانه دستاوردهای سیستم سلامت و چه از جنبه تولید و عرضه آثار هنری که راوی حماسه های مدافعان سلامت یا مروج سبک زندگی سالم باشند، اهمیت دارد.
در نامه پنجاه و یکم امیرالمؤمنین، علی(ع) در کتاب شریف نهج البلاغه آمده است که «ای مردم، بدانید در اموری که می خواهم تصمیم گیری کنم، باید شما را مشارکت دهم و از شما نظر بخواهم.»
با تأسی به این کلام هدایتگر، روابط عمومی ها نه فقط راویان عملکرد سیستم سلامت برای مردم هستند، بلکه باید خواست ها و نیازهای خدمت گیرندگان را نیز تحلیل و «بازخورد» عملکرد واحد متبوع خودرا تدوین و بروزرسانی کنند.
آن چه مسلم است، جهان امروز را که عصر فشردگی زمان و مکان و گردش پرشتاب اطلاعات است، نمی توان بدون روابط عمومی تصور کرد؛ برای اینکه این حلقه واسط میان مردم و مسئولان، مهم ترین وظیفه را در ایجاد ارتباطی چندسویه و موثر در جامعه ایفا می کند.
روز ارتباطات و روابط عمومی را به همه کنشگران خدوم وفعالان هنرمند این ساحت ارجمند تبریک می گویم و از خداوند متعال برای یکایک ایشان توفیق و سربلندی در خدمت به جامعه عزیز اسلامی را آرزومندم.»

منبع:

About Author