تجهیز لابراتوار های غذا و داروی سراسر کشور با دستگاه های جدید

به گزارش فست فود باز، مدیرکل لابراتوار های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی از تجهیز لابراتوار های غذا و داروی سراسر کشور با دستگاه های جدید آگاهی داد و اظهار داشت: نخستین دستگاه در اختیار لابراتوار مرجع سازمان غذا و دارو قرار گرفته و ۶۷ دستگاه دیگر به مرور در اختیار معاونت های غذا و داروی سراسر کشور قرار می گیرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر مهدی انصاری دوگاهه با اشاره به این که ارتقای توانمندی های لابراتوار مرجع و لابراتوار های معاونت غذا و دارو همیشه در دستور کار بوده است، اظهار داشت: در این لابراتوار قواعد بین المللی مانند اتحادیه اروپا و سازمان بهداشت جهانی حفظ نموده ایم؛ بطوریکه در حوزه دارو، فرآورده های بیولوژیک و سموم مختلف مورد تایید اتحادیه اروپا هستیم.

وی با اشاره به اینکه تامین تجهیزات آزمایشگاهی با کمک سازمان غذا و دارو، وزارت بهداشت و مجامع بین المللی صورت می گیرد، اضافه کرد: سال قبل برای نخستین بار در لیست دریافت کنندگان وام بانک جهانی بمنظور تامین تجهیزات آزمایشگاهی قرار گرفتیم و بر این اساس تسهیلاتی را در قالب تجهیزات موردنیاز دریافت خواهیم کرد که این امر نقش بسیار موثری در ارتقای توانمندی های سازمان غذا و دارو در کنترل کیفیت محصولات سلامت محور خواهد داشت.

مدیرکل لابراتوار های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی اشاره کرد: تا حالا امکان انجام برخی آزمایش ها در کشور وجود نداشت که با اختصاص این تسهیلات و تهیه به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی، این امر مهیا خواهد شد، در این جهت بتازگی نیز دستگاهی برای آزمایش محصولات تنفس مصنوعی در کشور تامین شده است.

وی با اشاره به این که تامین تجهیزات آزمایشگاهی با بیان نیاز از طرف ما به سازمان بهداشت جهانی اعلام و این سازمان نیازمندی و نحوه تامین مالی را برنامه ریزی می کند، عنوان کرد: از تجهیزات خریداری شده می توانیم در آزمایش های در رابطه با بیماری کووید مانند ونتیلاتور که قابلیت های مختلفی دارد استفاده نمائیم.

مدیرکل لابراتوار های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی اظهار داشت: ۶۷ دستگاه آزمایشگاهی به روز نیز در برنامه خرید وجود دارد و در لابراتوار مرجع تجهیزات پزشکی و ۲۱ معاونت غذا و دارو دانشگاه های سراسر کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: برای دریافت و راه اندازی این تجهیزات باید فضای مناسب در معاونت های غذا و دارو ایجاد می شد که تا حالا دانشگاه های علوم پزشکی کشور اقدامات قابل توجهی در تجهیز لابراتوار های خود انجام داده اند.

About Author