رشد ۱۰۰ درصدی تولید مسکن در هلال احمر باتوجه به نیاز دارویی کشور

فست فود باز: مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از رشد ۱۰۰ درصدی تولید داروهای مسکن در هفته دوم تیرماه باتوجه به نیاز دارویی کشور آگاهی داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به ادامه رشد تولیدات سهاهلال اظهار داشت: یکی از داروهایی که در سهاهلال تولید می شود، ناپروکسن است. ناپروکسن نام عمومی داروی ضد التهاب غیراستروئیدی است که برای درمان درد و التهاب خفیف تا متوسط استفاده می شود.
وی ادامه داد: از ناپروکسن اغلب برای درمان درد در مواردی مانند آرتروز، بورسیت، اسپوندیلیت آنکیلوزان، تاندونیت، نقرس یا کرونا استفاده می شود.
عسکری افزود: این دارو باتوجه به نیاز جامعه و در امتداد همکاری با سازمان غذا و دارو در مجموعه سهاهلال تولید می شود که این روند در هفته دوم تیرماه رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی اشاره کرد: در مجموع در هفته دوم تیرماه بیش از ۱۲ میلیون عدد قرص، کپسول و شربت در هلال احمر تولید شده است که این رقم نسبت به هفته گذشته افزایش ۹۰ درصدی ساخت دارو در جمعیت هلال احمر را نشان میدهد.

About Author