فتاح خبر داد: تهیه ۳۰ آمبولانس مجهز برای مناطق محروم کشور از جانب بنیاد مستضعفان

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، رئیس بنیاد مستضعفان با تکیه بر وظیفه این نهاد در محرومیت زدایی از اهدای ۳۰ دستگاه آمبولانس به مناطق محروم ۲۱ استان کشور اطلاع داد.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در اینباره اظهار داشت: تحویل گیرنده و استفاده کننده این آمبولانس ها دانشگاه های علوم پزشکی در مناطق محروم هستند و امروز به همان مناطق ارسال می شوند و تمام تجهیزات کامل است و یک بیمارستان یک تخت کامل و مجهز است.

وی ضمن اشاره به این که آمبولانس ها از داخل کشور خریداری شده است، اظهار داشت: با احتساب این ۳۰دستگاه باید بگویم که مجموعا و طی سه سال قبل ۱۰۰ دستگاه آمبولانس از جانب بنیاد مستضعفان تهیه و به مناطق محروم ارسال شده است.

فتاح در رابطه با ارزش ریالی آمبولانس ها هم اظهار داشت: ارزش هر دستگاه آمبولانس ۳.۵ میلیارد تومان است و این ۳۰ دستگاه بالای ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است و وجود آنها بسیار اثرگذار است. بنیاد مستضعفان آمادگی ادامه این مسیر را دارد. هر چند که تهیه آمبولانس های داخلی مسیری دشوار و طولانی دارد اما بنیاد آمادگی این را دارد که از منابع موجود چه دستگاههای داخلی و چه به صورت واردات به تعداد زیاد آمبولانس خریداری و به دانشگاه های علوم پزشکی جهت استفاده در مناطق محروم اهدا کند.

رئیس بنیاد مستضعفان با تکیه بر این که این آمبولانس ها بسیار کامل و مجهز هستند و هیچ نقصی ندارند، اظهار داشت: این آمبولانس ها و بعنوان یک بیمارستان تک تخت مجهز محسوب می شوند. این ۳۰ دستگاه آمبولانس برای ۲۱ استان کشور ارسال شده است اما به برخی استان ها همچون کرمان، یزد و سیستان وبلوچستان سه دستگاه ارسال شد. یک دستگاه به سیستان و بلوچستان، یک دستگاه به منطقه مرزی «ریمدان» در سیستان و بلوچستان و یک دستگاه به «قصرقند» هم چنین به چابهار و کرمان و دیگر استان ها این آمبولانس ها ارسال شده اند.

فتاح در انتها خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان وظیفه ای برای خریداری آمبولانس برای مناطق مرکزی استان ها و مناطق شهری ندارد و این امر وظیفه هلال احمر و وزارت بهداشت است، اما به علت این که بنیاد مستضعفان وظیفه رفع محرومیت دارد ازاین رو وظیفه تهیه آمبولانس را برای خود تعریف کرده است.

منبع:

About Author