وزیر بهداشت خبر داد: افتتاح ۲۰۰۰ خانه بهداشت تا یک سال آینده

فست فود باز: فست فود باز: خراسان شمالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح۲۰۰۰ خانه بهداشت تا یک سال آینده آگاهی داد.
دکتر بهرام عین الهی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: راه اندازی خانه های بهداشت یکی از مواردی بوده که دولت به دنبال اجرای آن بوده که ۲۰۰۰ خانه بهداشت افتتاح شده و ۲۰۰۰ خانه بهداشت دیگر هم تا یک سال آینده افتتاح می گردد.
وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که رئیس جمهور به ما تاکید کرده استفاده از نیروهای مردمی است و در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۸۰۰میلیارد تومان خیران سلامت به ما کمک کردند و کمک خیران سلامت پارسال به دو برابر افزوده شد و به ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.
دکتر عین الهی افزود: بیمارستان سازی، خانه های بهداشت، مراکز جامع درمان و اهدای دستگاه ها همچون پروژه هایی بوده که توسط خیران سلامت انجام شده است.
وی بیان نمود: علاوه بر آن طرح خوب دیگری با نام طرح سلامت خانواده آغاز کرده ایم که در آن هر ایرانی با کد ملی، پرونده سلامت خواهد داشت که مراقبان بهداشت در منازل مردم حضور پیدا می کنند و از وضعیت عمومی فرد آگاه می شوند و پرونده ای را برای آن شخص می سازند. البته این طرح در سطح کشور در ۹۱ شهرستان به صورت آزمایشی در حال انجام می باشد.
وی در ارتباط با پروژه های اجرایی در حوزه سلامت در خراسان شمالی هم اظهار داشت: حدود ۵ هزار و ۱۹۰میلیارد تومان پروژه هایی بوده که برای اجرای آن در این استان اعتبار اختصاص یافته و از این مقدار ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان هزینه شده که حدود ۱۵۶پروژه در این استان به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: همینطور حدود ۲۸ پروژه هم کلنگ زنی آن انجام شده که امار قابل قبولی است.
به قول دکتر عین الهی افتتاح دپارتمان تشخیص قلب، شرکت میهن همچون پروژه هایی است که امروز در این استان افتتاح می گردد.
وی افزود: طی امروز از طرح هوشمند سازی بیمارستان امام حسن(عج) بازدید خواهد شد و یکی از کارهای مهمی که در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد اینست که بحث دیجیتال و هوشمندسازی گسترش یابد.
وی بیان نمود: از همه مدیران جهادی استان قدردانی می کنم چونکه پیشرفتی که در اجرای پروژه ها انجام شده، پیشرفت چشم گیری است.

منبع:

About Author