مطالعه جدید نشان می دهد؛ افراد بیش فعال در معرض ریسک بالاتر اختلال سلامت روان

فست فود باز: مطالعات نشان می دهد افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی ممکنست در معرض خطر بیشتر مبتلاشدن به چندین اختلال سلامت روان دیگر همچون افسردگی، استرس بعد از سانحه و خودکشی باشند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، برمبنای یک مطالعه جدید، اختلال بیش فعالی ممکنست یک عامل خطر برای سایر اختلالات روانی باشد.
افسردگی حاد، استرس بعد از سانحه، بی اشتهایی عصبی، و مبادرت به خودکشی همگی با اختلال بیش فعالی مرتبط بودند.
ارتباط بین اختلال بیش فعالی و سایر اختلالات می تواند به سبب ژنتیک باشد.
همچنین ممکنست علایم اختلال بیش فعالی در ایجاد سایر اختلالات روانی نقش داشته باشد.
اختلال بیش فعالی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که کودکان تجربه می کنند.
علائم آن شامل ناتوانی در تمرکز، درگیر شدن در حرکات بیش از اندازه در محیط های نامناسب و عمل تکانشی است.
تجزیه و تحلیل آنها هیچ مدرکی در خصوص این که اختلال بیش فعالی ممکنست موجب اختلال دوقطبی، اضطراب یا اسکیزوفرنی شود یافت نشد.
«الن براتن» محقق ارشد، می گوید: «دلایل اصلی این ارتباط به سبب ژنتیک و بیولوژی است. اختلال بیش فعالی وضعیتی است که اغلب ارثی است و ژن هایی که با این اختلال مرتبط هستند با سایر اختلالات نیز مرتبط هستند. علاوه بر این، تصور می شود که ژن های در رابطه با اختلال بیش فعالی در رشد مغز نقش دارند.»
براتن در ادامه توضیح داد که افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی اغلب سطوح پایینی از دوپامین دارند؛ این هورمون، یک پیامرسان شیمیایی در سیستم عصبی است که در احساس لذت نقش دارد. هنگامی که افراد سطح دوپامین پایینی دارند، می تواند منجر به علائمی مانند افسردگی و اضطراب شود.»
کارشناسان پیشنهاد می کنند که یک برنامه درمانی جامع که اختلالات همزمان را در نظر می گیرد بهترین راه حل است.

منبع:

About Author