مطالعه پژوهشی جدید نشان می دهد؛ اگزما تاثیر مخرب بر سلامت روان دارد

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، یک نظرسنجی جدید نشان میدهد که اگزما می تواند بر ذهن و بدن هم تأثیر گذارد.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، برمبنای مطالعه ای جدید، افراد مبتلا به اگزما بیشتر احتمال دارد افسردگی و اضطراب را تجربه کنند، و با بروز علایم آلرژیک اضافی بدتر می شوند.
نتایج نشان میدهد که حدودا از هر چهار (۷۲%) بیمار مبتلا به درماتیت آتوپیک- اصطلاح پزشکی اگزما- یک نفر علایم سلامت روانی ضعیف را تا ۱۰ روز در طول ماه قبل گزارش کرده است.
حدود یک نفر از هر پنج نفر (۱۷٪) گفتند که علایم سلامت روانی ضعیف را برای ۱۱ روز یا بیشتر داشتند.
«آلیسون لویزل»، نویسنده ارشد این مطالعه، می گوید: «افرادی که مبتلا به اگزما نیستند، نمی دانند که چقدر این عارضه می تواند ناتوان کننده باشد.»
لویزل در بیانیه خبری اظهار داشت: «علاوه بر خارش وحشتناک و خشکی و ترک خوردگی پوست، اغلب اختلالاتی در خواب و تأثیرات گسترده تری بر کیفیت زندگی و آرامش عمومی فرد وجود دارد. افسردگی و اضطراب همچون علایم افرادی است که مبتلا به اگزما هستند و با ماهیت مزمن و غیرقابل پیش بینی این بیماری سروکار دارند.»
برای این مطالعه، پژوهشگران نزدیک به ۱۰۰۰ فرد مبتلا به اگزما را مورد بررسی قرار دادند. حدود یک سوم از بیماران (۳۶٪) اگزمای فعلی خودرا خفیف گزارش کردند.
با وجود عوارض اگزما بر سلامت روان آنها، یک سوم (۳۵٪) از بیماران گفتند که هیچ گاه درباره ی سلامت روان با متخصص آلرژی خود صحبت نکرده اند و ۵۷٪ گفتند که هیچ گاه در مورد آن سوال نشده اند.
افراد مبتلا به اگزما گزارش داده اند که از لطمه های اجتماعی، مشکلات عاطفی و رفتاری و مشکلات روانی قابل توجهی مانند افسردگی، اضطراب و افکار خودکشی رنج می برند.

منبع:

About Author