گزارش محققان انگلیسی؛ تغییرات آب و هوایی می تواند سبب شیوع بیشتر بیماری اسهال شود

فست فود باز: فست فود باز: تحقیقات جدید نشان میدهد که افراد در ایام گرم و مرطوب بیشتر مستعد مبتلاشدن به یک عفونت شایع گوارشی هستند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعه جدید نشان میدهد که تغییرات آب و هوا و گرم شدن زمین می تواند موارد ابتلاء به بیماری اسهالی ناشی از عفونت های باکتریایی کمپیلوباکتر را افزایش دهد.
دکتر «جیانی لو یاکونو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سوری انگلیس، اظهار داشت: «این اطلاعات بسیار باارزش است، برای اینکه بیماری هایی مانند کمپیلوباکتریوز فشار مضاعفی بر خدمات بهداشتی در سرتاسر جهان وارد می کند».
کمپیلوباکتریوز به طور معمول در اثر خوردن غذا یا آب آلوده ایجاد می شود و می تواند موجب درد معده و اسهال شده و تا روزها ادامه داشته باشد.
در حالی که بیشتر این بیماریها خفیف هستند، عفونت ها می توانند برای کودکان کوچک، افراد مسن ضعیف و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند کُشنده باشد.
در مطالعه جدید، تیم تحقیق داده های بیش از ۱ میلیون مورد کمپیلوباکتریوز را که در انگلستان و ولز در یک دوره ۲۰ ساله رخ داده بود، تحلیل و بررسی کردند.
آنها دریافتند زمانی که درجه حرارت کمتر از ۷.۷ درجه سانتیگراد بود، نرخ بیماری کمپیلوباکتریوز ثابت باقی می ماند.
اما این تحقیق نشان داد که با هر ۹ درجه سانتیگراد افزایش دمای بیش از ۷.۷ درجه، موارد ابتلاء به عفونت آغاز به افزایش کردند. همچنین، زمانی که رطوبت به سطوحی بین ۷۵ تا ۸۰ درصد رسید، موارد بیشتر افزایش یافتند.
این مطالعه نشان داد که با طولانی شدن روزهای تابستان به بالای ۱۰ ساعت، موارد ابتلاء به کمپیلوباکتریوز نیز افزایش پیدا کرد.
لو یاکونو در بیانیه خبری دانشگاه اظهار داشت: «آنچه ما دریافتیم این است که افزایش دما، رطوبت و افزایش طول روز با گسترش کمپیلوباکتریوز مرتبط می باشد. ممکنست هوای گرم بقا و گسترش باکتری های بیماری زا را افزایش دهد بدین سبب آب و هوا موجب بیماری می شود.»
وی اضافه کرد: «با این حال، آن چه واضح است این است که تغییرات آب و هوا نه فقط تأثیرات زیست محیطی دارد، بلکه این پتانسیل را دارد که با کمک به گسترش بیماریهای عفونی بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد.»

منبع:

About Author