به گزارش فست فود باز، وزیر بهداشت، که جهت شرکت در اجلاس کیفیت و ایمنی در مراقبت های بهداشت و درمان در قطر به سر می برد، با همتای قطری خود، دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، این اجلاس با حضور ۳۳ وزیر از کشورهای مختلف دنیا همچون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شد. در این اجلاس سه روزه، مقرر است تجارب کشورهای منطقه در حوزه مقوله ایمنی گیرندگان خدمات در عرصه های بهداشت و درمان مورد بحث قرار گیرد. بهرام عین اللهی، در این اجلاس ضمن معرفی نظام خدمات بهداشتی ایران، برنامه ملی سلامت خانواده را تبیین کرد.
وزیر بهداشت همینطور اظهار داشت: ایمنی بیمار و گیرندگان خدمت اهمیتی مضاعف دارد؛ چونکه از مرگ و میر و عوارض در رابطه با بیماری پیشگیری می کند. وی ادامه داد: رضایت گیرندگان خدمات سلامت از مهم ترین شاخص ها بوده که در برنامه ملی سلامت خانواده مورد توجه قرار گرفته و جمهوری اسلامی، آمادگی دارد تا تجارب خود در این برنامه را در اختیار سایر کشورهای منطقه و جهان بگذارد. عین اللهی در آخر به سوالات شرکت کنندگان در حوزه سیستم سلامت ایران و برنامه ملی سلامت خانواده پاسخ داد. بازدید از کارخانه قطر فارما وزیر بهداشت، در مسافرت به قطر، از کارخانه قطر فارما بازدید نمود. در این بازدید، احمد السلیطی مدیرعامل این شرکت داروسازی، گزارشی از بخش های مختلف این مجموعه ارائه نمود. عین اللهی در این بازدید با اشاره به تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز کشورمان در داخل، از آمادگی ایران برای صادرات دارو به قطر آگاهی داد. السلیطی هم در جریان این بازدید ضمن عرضه گزارش به وزیر بهداشت کشورمان اظهار داشت: این شرکت از سال ۲۰۱۷ تأسیس شده و هدف آن تولید داروهای باکیفیت است. وی ادامه داد: این شرکت ۳۰ در صد از نیاز دارویی کشور قطر را تأمین می کند. وزیر بهداشت کشورمان در ادامه از بخش های مختلف شرکت دارو سازی قطر فارما بازدید نمود. تقویت مناسبات حوزه سلامت در دیدار وزیر بهداشت و خانم حنان الکواری وزیر بهداشت قطر، تقویت مناسبات حوزه سلامت دو کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفت. بهرام عین اللهی در این جلسه که در حاشیه همایش بین المللی کیفیت و ایمنی در مراقبت های بهداشت و درمان در دوحه برگزار گردید، با اشاره به ضرورت همکاریهای منطقه ای برای مقابله با بیماریها، تصریح کرد: ما می توانیم به کمک خیلی از کشورهای منطقه در حوزه بیماریهای واگیر بشتابیم. وی از آمادگی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با کشور قطر در حوزه های علمی، پژوهشی و آموزشی آگاهی داد و اشاره کرد: باید ارتباط دانشمندان دو کشور در حوزه کارهای پژوهشی، عملیاتی و میدانی توسعه یاید. عین اللهی ضمن اعلام آمادگی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران برای بسط همکاریهای سلامت با قطر، اضافه کرد: این همکاری ها می تواند در حوزه گردشگری سلامت، تبادل استاد و دانشجو، تدابیر بهداشتی و مقابله با بیماریها شکل گرفته و تقویت شود. وزیر بهداشت قطر هم در این جلسه از آمادگی این کشور برای بسط همکاریهای منطقه ای و مشترک با ایران در عرصه سلامت آگاهی داد و اظهار داشت: تبادل استادان علوم پزشکی بین دو کشور به ارتقای سلامت همگانی و دانش پزشکی می انجامد. وی از دیگر زمینه های تقویت روابط دو کشور را تسهیل گردشگری سلامت دانست.

About Author