نتایج یک مطالعه جدید؛ خوردن ۱۲ تخم مرغ در هفته سطح کلسترول را افزایش نمی دهد

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، یک مطالعه کوچک نشان داده است که تخم مرغ غنی شده امکان دارد سطح کلسترول را افزایش ندهد.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، در حالیکه تخم مرغ منبع مغذی و بدون چربی پروتئین است، حاوی مقادیر زیادی کلسترول است. اما آیا در یک رژیم غذایی سالم برای قلب قرار می گیرد؟
یک مطالعه جدید نشان داده است که بله، مصرف تخم مرغ امکان دارد برای قلب مفید باشد. با این وجود، متخصصان اخطار می دهند که افراد مبتلا به بیماری قلبی یا دیابت باید با پزشک خود در مورد آن چه که به صورت خاص برای آنها مفید می باشد مشورت کنند.
در مطالعه اولیه، محققان دریافتند افرادی که ۱۲ تخم مرغ غنی شده در هفته می خورند، بعد از چهار ماه در مقایسه با افرادی که کمتر از دو تخم مرغ در هفته می خورند، سطح کلسترول مشابهی داشتند.
دکتر «نینا نوراوش»، نویسنده این مطالعه از مؤسسه تحقیقات بالینی در دورهام کارولینای شمالی، اظهار داشت: «این یک مطالعه کوچک است، اما به ما اطمینان می دهد که خوردن تخم مرغ های غنی شده با عنایت به اثرات لیپید در طول چهار ماه، حتی در بین جمعیت های پرخطر، مشکلی ندارد.»
این مطالعه شامل ۱۴۰ فرد ۵۰ ساله یا بالاتر بود که بیماری قلبی عروقی داشتند یا در معرض خطر بالای ابتلاء به آن بودند.
عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی عبارتند از فشار خون بالا، کلسترول بالا، چاقی و دیابت.
میانگین سنی شرکت کنندگان ۶۶ سال بود، و تقریبا یک چهارم شرکت کنندگان دیابت داشتند.
محققان به صورت تصادفی افراد را به دو گروه خوردن ۱۲ تخم مرغ غنی شده در هفته و یا خوردن کمتر از دو تخم مرغ از هر نوع در هفته تقسیم کردند. مردم می توانستند تخم مرغ ها را هر طور که دوست داشتند بپزند.
تخم مرغ غنی شده حاوی چربی اشباع کمتر و ویتامین ها و مواد معدنی اضافی مانند ید، ویتامین D، سلنیوم، ویتامین B۲، ویتامین B۵، ویتامین B۱۲ و اسیدهای چرب امگا ۳ است. این امر با تغذیه مرغ ها با یک رژیم غذایی خاص صورت می گیرد.
در این مطالعه، بعد از چهار ماه پیگیری شرکت کنندگان، محققان هیچ اثر نامطلوبی بر سلامت قلب و عروق در بین افرادی که ۱۲ تخم مرغ غنی شده در هفته می خوردند، مشاهده نکردند.
به عنوان مثال، سطح کلسترول خون بین افرادی که به صورت منظم تخم مرغ غنی شده می خوردند و افرادی که تخم مرغ کم می خوردند یا اصلاً تخم مرغ نمی خوردند، مشابه بود.
در افراد گروه تخم مرغ غنی شده همینطور سطح کلسترول کل، عدد مقاومت به انسولین و تروپونین با حساسیت بالا (نشانگر صدمه قلبی) کاهش پیدا کرد. آنها حتی شاهد افزایش سطح ویتامین B خود بودند.

About Author