آکادمی ملی علوم آمریکا اعلام کرد؛ تعریف جدید کارشناسان برای کووید طولانی مدت

به گزارش فست فود باز، یک گزارش جدید از آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی می گوید که تعریف پیشنهادی جدید برای کووید طولانی می تواند به بیماران کمک نماید تا کمک مورد نیاز خویش را دریافت نمایند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، طبق تعریف جدید، کووید طولانی مدت یک بیماری مزمن است که بعد از ابتلاء به کووید ۱۹ رخ می دهد و حداقل برای سه ماه وجود دارد.
مقامات فدرال از آکادمی های ملی خواستند تا مبحث تعریف کووید طولانی را بررسی نمایند، با عنایت به این که فقدان یک تعریف جامع برای آن منجر به مشکلاتی در تشخیص و درمان این اختلال شده است.
دکتر «هاروی فاینبرگ» رئیس بنیاد گوردون و بتی مور و رئیس کمیته نویسندگان، اظهار داشت: «فقدان یک تعریف ثابت برای کووید طولانی، تحقیقات را با مشکل مواجه کرده و تشخیص و مراقبت از بیماران را به تأخیر می اندازد».
او در بیانیه خبری آکادمی اضافه کرد: «کمیته ما امیدوار است که این تعریف واحد، که با نظرات جوامع تحقیقاتی و بیماران بوجود آمده است، به آموزش عمومی در مورد این وضعیت بیماری گسترده کمک نماید.»
کارشناسان گفتند، کمیته ای که تعریف جدید را تهیه کرد از داده های بیشتر از ۱۳۰۰ نفر بهره برده است.
این تعریف بر این باور است که کووید طولانی مدت به طرق مختلف در هر سیستم عضوی از بدن انسان ظاهر می شود.
این تعریف می گوید کووید طولانی مدت می تواند درست بعد از عفونت اولیه شروع شود یا امکان دارد پس از گذشت هفته ها یا ماه ها شروع شود. امکان دارد فردی در طول عفونت اولیه خود هیچ علامتی نداشته باشد ولی به کووید طولانی مبتلا شود.
محققان افزودند که بیماران مبتلا به کووید طولانی مدت امکان دارد یک یا چند بیماری پزشکی قابل تشخیص هم داشته باشند. این عارضه می تواند هر یک از سیستم ها و اندام های اصلی بدن و حتی اختلالات روانی مانند افسردگی و اضطراب را درگیر کنند.
علاوه بر این، کووید طولانی مدت می تواند مشکلات سلامتی موجود را تشدید کند و همینطور بعنوان یک وضعیت جدید عرضه شود.
این کارشناسان گفتند که این علایم و شرایط می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد و می تواند در عرض چند ماه برطرف شود یا برای سال ها باقی بماند.
به گفته کارشناسان، هر کسی بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت یا پیشینه، امکان دارد به کووید طولانی مبتلا شود.

منبع:

About Author