رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد دپوی دارویی کشور تا شش ماه آینده، آماده باش شرکت ها برای تامین اقلام سیل زدگان

فست فود باز: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: تمامی شرکت های تولید و توزیع کننده برای تأمین اقلام دارویی و بهداشتی مناطق سیل زده آماده باش هستند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر مهدی پیر صالحی در ادامه سفر به مناطق سیل زده برای ارزیابی از شرایط تأمین اقلام موردنیاز دارویی، تجهیزات پزشکی، غذایی و بهداشتی، از کمپ سیل زدگان اهواز بازدید کرد.
وی با اشاره به اینکه تمامی شرکت های تولید و توزیع دارو، تجهیزات، مواد غذایی و آرایشی بهداشتی در کمک رسانی و تأمین اقلام موردنیاز استان های سیل زده همکاری مطلوبی داشتند، اظهار داشت: خوشبختانه تمامی ارگان ها و نهادها ازجمله هلال احمر، بسیج، سپاه، ارتش و… تلاش کردند تا مشکلات مناطق سیل زده را به حداقل برسانند.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بعضی از اقدامات در حوزه سازمان غذا و دارو و حتی وزارت بهداشت نیست، اما اگر به آنها رسیدگی نشود، تبعاتی دارد که متوجه وزارت بهداشت می شود، اظهار داشت: یکی از این موارد تأمین شیشه شیر است؛ چنانچه با فراهم شدن شیر خشک موردنیاز، اما در کنار آن نیاز به شیشه شیر هم وجود داشت، علیرغم اینکه تأمین آن در حوزه مسئولیت وزارت بهداشت نیست، اما معاونت بهداشتی برای تأمین آن اقدام نمود و سازمان غذا و دارو هم ۱۵۰۰ عدد شیشه شیر و ۵۰هزار سر شیشه را تأمین کرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به آماده باش تمامی شرکت های تولید و توزیع دارو، تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات سلولزی، عنوان کرد: تمامی شرکت ها را به خط کرده ایم و بخش خصوصی و دولتی اقلام موردنیاز داروخانه ها را تأمین می کنند تا خدمات بهتری در این مناطق عرضه شود.
پیر صالحی بابیان اینکه ازلحاظ تأمین دارو و تجهیزات در مناطق سیل زده هیچ نگرانی وجود ندارد، اظهار داشت: دپوی موردنیاز دارویی کل کشور تا ۶ ماه آینده صورت گرفته و جای نگرانی نیست، اقدامات لازم برای تأمین داروی شش ماهه دوم سال هم در حال انجام می باشد.