بیشتر از ۳۷۷ هزار مورد بازرسی بهداشت محیط تا بیست و ششمین روز ماه رمضان

فست فود باز: مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اقدامات بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان تا بیست و ششمین روز این ماه، بر طبق برنامه ˮ بهداشت محیط در سلامت رمضانˮ را تشریح نمود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، حمید انصاری اظهار داشت: طی این مدت تعداد ۳۷۷۲۱۸ مورد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مساجد و اماکن متبرکه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بازرسی بهداشت محیطی از مراکز و اماکن و رستوران های بین راهی ۷۰۷۸ مورد و بازرسی های بهداشت محیطی از مراکز تهیه زولبیا، بامیه ۱۴۹۶۲ مورد طی این مدت به انجام رسیده است.
انصاری تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و عرضه آش و حلیم را ۱۲۳۸۶ مورد و بازرسی از شیرینی فروشی ها و قنادی ها را ۲۹۰۰۳ مورد خواند.
وی ضمن اشاره به انجام بازرسی های مشترک در این مدت اظهار داشت: بازرسی های مشترک با دستگاه های اجرایی و نظارتی مرتبط خصوصاً با تعزیرات ۱۴۲۳۱ مورد بوده است.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تا بیست و ششمین روز ماه مبارک رمضان به میزان ۴۴۹۵۰۲ کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در سراسر کشور معدوم شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی اظهار داشت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۲۸۸۸۴۵ مورد و تعداد موارد کلرسنجی آب ۵۲۰۶۶۲ مورد بوده است.
انصاری درانتها از هموطنان خواست تا موارد تخلف های بهداشتی را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

منبع: