پیک جدید کرونا در کشور

به گزارش فست فود باز بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با تشریح وضعیت اپیدمی کرونا از افزایش مبتلایان و پیک جدید اطلاع داد.
سعید کشمیری در برنامه ساعت سلامت ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان اظهار داشت: امروز در کشور شاهد افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا بوده ایم که این میتواند زنگ خطری محسوب شود و همینطور نشان دهنده این است که پیک جدیدی در کشور در حال شکل گیری است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان نمود: در استان بوشهر تا کنون ۲۲۶۲۸ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و کل بستری ها در بیمارستان های مختلف استان ۱۱۵ نفر است که ۱۷ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه هستند که حال عمومی خوبی ندارند.
وی اضافه کرد: در چند روز اخیر با افزایش موارد بستری مواجه بوده ایم که این افزایش به دلیل کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در ایام پایانی سال است.
وی در مورد تغییر رنگ شهرستان کنگان اظهار نمود: با تغییر رنگ شهرستان کنگان از نارنجی به زرد، از وضعیت خطر خارج شده که این رنگ بندی بر حسب جمعیت و موارد بستری روزانه تعیین می شود و الان در استان سه شهرستان بوشهر، دیلم و گناوه به رنگ نارنجی و خطر هستند.
کشمیری در مورد وضعیت مسافرپذیری شهرهای نارنجی استان بیان نمود: شهرستان های دیلم، گناوه و بوشهر سه شهرستان نارنجی استان هستند که ورود و خروج به این شهرستان ها تا ۱۵ فروردین ماه ممنوع می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد افزایش مبتلایان در استان اظهار داشت: حالا هفته ای ۷۰۰-۶۰۰ نفر مبتلا در استان داریم که نسبت به ۴ ماه پیش افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
سعید کشمیری در ارتباط با طرح محدودیت ترافیکی شبانه اظهار نمود: هدف از محدودیت ها جلوگیری از شب نشینی و جابه جایی جمعیتی و اینکه کاهش رفت و آمدها است که با عنایت به تداخل هایی که در ارتباط با آخر کار و طولانی شدن روز به وجود آمد ستاد ملی مقابله با کرونا در کشور ساعت محدودیت ترافیکی شبانه را از ساعت ۹ به ۱۰ شب تغییر دادند.