در حاشیه هیأت دولت؛ عین اللهی: یارانه دارو مانند گذشته پرداخت می شود

فست فود باز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه درحال حاضر یارانه مستقیم به مصرف کننده دارو پرداخت نمی گردد، اظهار داشت: باتوجه به نبود زیرساخت های کافی و آماده نبودن بیمه ها، یارانه دارو مانند گذشته اعمال می شود.
به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «بهرام عین اللهی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران و در واکنش به اخباری در خصوص این که واکسن های کرونا در گمرک و انبارها مانده است، گفت: ۱۵۰ میلیون دُز واکسن وارد شده که شامل خرید و اهدایی بوده است. همین طور ۵۰ میلیون دُز واکسن تولید داخل هم خریداری شد.
وی افزود: هر میزان قرارداد برای خرید واکسن های تولید داخل داشته باشیم، خریداری می نماییم و اخیراً در ستاد ملی کرونا تصمیم گیری شد واکسن سازان داخلی بتوانند محصولات خودرا صادر هم بکنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شاید واکسن ها در انبارهای خود شرکتها مانده باشد اما وزارت بهداشت هر چقدر که خریداری کند، مصرف می شود.
عین اللهی همین طور درباره مهاجرت پرستاران و چگونگی بکارگیری این ظرفیت در دولت، میزان مهاجرت را ناچیز خواند و اظهار داشت: در بحث اشتغال در جهان با افزایش نیروهای انسانی مواجهند و کشورهای جهان آنقدر مهاجرپذیر نیستند، اما ما افزایش ظرفیت را در کشور داریم.
وزیر بهداشت با بیان یک خبر خوب کرونائی اظهار داشت: روز گذشته با سازمان بهداشت جهانی نشست وبیناری داشتیم و جزو کشورهای پیشرفته در درمان کرونا اعلام شدیم که توانستیم اُمیکرون را در مدت دو ماه به خوبی کنترل نماییم.
عین اللهی همین طور درباره آخرین وضعیت توزیع یارانه دارو باتوجه به حذف ارز ترجیحی و این که یارانه مستقیم به مصرف کننده دارو می رسد، گفت: درحال حاضر با توجه با به این که بیمه ها آمادگی ندارند و زیرساخت ها کافی نیست، طبق روال گذشته انجام می شود تا بیمه ها منابع کافی پیدا کنند.
وی تصریح کرد: ارز را ترجیحی گرفتیم و مواد اولیه و دارو را تهیه می نماییم.

About Author