کرونا در جهان ۵ کشور اروپایی در فهرست ۱۰ کشور اول پرمبتلا

فست فود باز: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تا حالا به ۶۳۵ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۸۸۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۲۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۹.۳ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۶.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۹، ۳۴۵، ۹۲۷ ۱، ۰۹۵، ۲۰۴ ۲ هند ۴۴، ۶۵۳، ۵۹۲ ۵۲۹، ۰۲۴ ۳ فرانسه ۳۶، ۸۰۹، ۶۱۷ ۱۵۶، ۸۳۲ ۴ آلمان ۳۵، ۵۷۱، ۱۳۰ ۱۵۳، ۵۴۴ ۵ برزیل ۳۴، ۸۶۶، ۶۶۳ ۶۸۸، ۱۵۵ ۶ کره جنوبی ۲۵، ۵۵۷، ۳۰۹ ۲۹، ۱۷۶ ۷ انگلیس ۲۳، ۸۹۸، ۴۸۹ ۱۹۳، ۶۷۳ ۸ ایتالیا ۲۳، ۵۳۱، ۰۲۳ ۱۷۹، ۱۰۱ ۹ ژاپن ۲۲، ۲۷۳، ۲۵۱ ۴۶، ۶۳۶ ۱۰ روسیه ۲۱، ۴۲۳، ۷۲۵ ۳۹۰، ۱۰۴ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۴۳۷ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۵۷۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

About Author