مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تاکید کرد لزوم پشتیبانی از پژوهش های طب ایرانی

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اظهار داشت: طب ایرانی ظرفیتهای بالایی در حوزه پژوهش و تولید علم دارد و با حمایت های بیشتر، بطور قطع شاهد موفقیت های بیشتری در این حوزه خواهیم بود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر نفیسه حسینی یکتا با اشاره به اینکه طب سنتی سهم خوبی را از تأمین سلامت مردم در سیستم سلامت کشور دارد، اظهار داشت: ایران از طب سنتی قوی و توانمندی برخوردار است، اما از نظر آکادمیک نوپا بوده و برای توسعه علمی و منطقی احتیاج به حمایت های بیشتری دارد.
وی ضمن اشاره به ماده (۵-۲) بند (ج) مورد ۳۸ مصوبه سند گیاهان دارویی و طب سنتی، خاطرنشان کرد: طبق این بند، باید اعتباراتی پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی برای تحقیقات در حوزه طب ایرانی و مکمل اختصاص پیدا کند که امیدواریم با اختصاص این اعتبار شاهد تحول چشم گیر در فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه طب سنتی باشیم.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، حسینی یکتا خاطرنشان کرد: توسعه آموزش و پژوهش طب ایرانی در پیکره سیستم آموزشی کشور در کنار پرورش نیروهای متعهد و علاقه مند باعث می شود که امکان سو استفاده از این مکتب، کاسته شده و نیروهای انسانی لازم هم برای انجام تحقیقات اساسی هم در این راه پرورش یابند.

منبع:

About Author