محققان چینی می گویند؛ سلامت روده با بروز اگزما در نوزادان مرتبط می باشد

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، حدود ۶ درصد از کودکان جهان مبتلا به اگزما هستند که بعنوان درماتیت آتوپیک هم شناخته می شود.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان دانشگاه چینی هنگ کنگ می گویند شواهدی را پیدا کرده اند که نشان داده است بین میکروبیوم روده و اگزما در دوران نوزادی ارتباط وجود دارد که امکان دارد انتخابهای بالقوه پیشگیری و درمان را فراهم آورد.
اگزما یک اختلال التهابی مزمن پوستی است که می تواند سبب خارش، ترک خوردگی و خشکی پوست شود.
این بیماری پوستی که از نظر بالینی بعنوان درماتیت آتوپیک شناخته می شود، هم اکنون هیچ درمانی ندارد.
در حالی که اگزما می تواند در هر سنی رخ دهد، تحقیقات قبلی نشان داده است تقریبا نیمی از تشخیص ها در سال اول زندگی و حدود ۸۵٪ تا ۵ سالگی رخ می دهد.
در حال حاضر، محققان علت دقیق درماتیت آتوپیک را نمی دانند. با این وجود، آنها می دانند که بعضی از عوامل ژنتیکی و محیطی می توانند پوست حساس کودک را تحریک کنند و سبب اگزما شوند.
علائم اگزما امکان دارد بسته به سن و فرد متفاوت باشد. علایم اگزمای نوزاد به صورت کلی شامل بثورات پوستی و پوسته پوسته شدن در پوست سر، صورت و نواحی که مفاصل بزرگی مانند زانو و آرنج وجود دارد می باشد. بثورات در صورت خراش امکان دارد خارش داشته باشند و ترشح کنند.
پس از ۲ سالگی، کودکان امکان دارد علایم اگزما را در چین های زانو و آرنج و همینطور گردن، مچ پا و مچ دست مشاهده کنند.
پزشکان می توانند پوست را هیدراته نگه دارند و به کاهش التهاب کمک کنند. درمان های رایج شامل کرم ها و پمادهای موضعی دارویی و درمان هایی به نام داروهای بیولوژیک است که به آرام کردن سیستم ایمنی و التهاب کمک می کنند.
پس از تجزیه و تحلیل، محققان گزارش کردند که تفاوت هایی را در ترکیب و تنوع میکروبیوم های روده در سه سال اول زندگی نوزادان یافتند.
علاوه بر این، دانشمندان همینطور دریافتند که تغییرات خاصی در میکروبیوم روده نوزاد درست پیش از تشخیص اگزما رخ داده است. این تغییرات شامل فقدان گونه ای از باکتری به نام Bacteroides و وجود بیش از اندازه نوع دیگری از باکتری به نام Clostridium sensu stricto ۱ بود.
محققان همینطور گزارش کردند که همین الگوها در نوزادانی که از راه سزارین به دنیا آمده اند مشاهده شده است، که نشان داده است میکروبیوم روده امکان دارد در ارتباط های گزارش شده قبلی بین زایمان سزارین و افزایش ریسک اگزما نقش داشته باشد.

منبع:

About Author