گزارش محققان آلمانی؛ شیمی درمانی قبل و پس از جراحی در مبتلایان به سرطان مری موثر است

به گزارش فست فود باز، یک مطالعه جدید نشان داده است افرادی که با سرطان های پیشرفته مری مبارزه می کنند باید دوزهای شیمی درمانی را قبل و پس از جراحی های برداشتن تومور دریافت نمایند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «جنیفر تسنگ»، از مرکز پزشکی بوستون، توضیح داد: «در مورد این که آیا انجام تمام درمان های کمکی شیمی درمانی قبل و پس از جراحی استاندارد بهتری برای مراقبت است یا خیر، اختلاف نظر وجود دارد. اما کارآزمایی پاسخ می دهد: پیش از عمل بعلاوه شیمی درمانی بعد از عمل، نتایج بهتری را عرضه می دهد.»
طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، سرطان مری در مردان خیلی بیشتر از زنان شایع است.
این سوال که چه زمانی باید شیمی درمانی برای سرطان مری صورت گیرد، مبحث بحث بوده است.
کارآزمایی جدید توسط دکتر «ینس هوپنر» از دانشگاه بیله فلد در دتمولد آلمان انجام شد. تیم او بر روی ۳۷۱ فرد مبتلا به سرطان مری که فراتر از مری گسترش نیافته بودند، اما اندازه تومور آنقدر بزرگ بود که پیشرفته در نظر گرفته شوند، تمرکز کردند. همه بیماران برای برداشتن تومور تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
حدود نیمی از بیماران فقط پیش از عمل شیمی درمانی دریافت نمودند، در حالیکه نیمی دیگر قبل و پس از جراحی شیمی درمانی شدند.
این کارآزمایی که به صورت میانگین بیشتر از چهار سال و نیم بعد از جراحی ردیابی شد، نشان داد که بیماران کمتری در گروه «قبل و بعد» جراحی در مقایسه با گروه «فقط قبل از» جراحی جان خویش را از دست دادند – ۳.۲ درصد در مقابل ۵.۶ درصد.
به گفته محققان، پس از ۳ سال، بیمارانی که قبل و پس از جراحی شیمی درمانی شده بودند، ۳۰ درصد کمتر از افرادی که قبلاً شیمی درمانی شده بودند، کمتر در معرض خطر مرگ بودند. پسرفت کامل تومور اصلی مری هم در گروه قبل و بعد بیشتر بود.
بیمارانی که دو بار تحت شیمی درمانی قرار گرفتند به صورت متوسط ۶۶ ماه زندگی کردند، در حالیکه افرادی که فقط پیش از جراحی شیمی درمانی شده بودند، ۳۷ ماه زنده ماندند.
به گفته هوپنر، این مطالعه نشان داده است که شیمی درمانی قبل و پس از جراحی باید به منظور بهینه سازی شانس درمان تومورهای آنها در دراز مدت سفارش شود.

منبع:

About Author