معرفی مهم ترین علل ابتلا به بیماری های غیرواگیر

به گزارش فست فود باز کارشناس مرکز اطلاع رسانی غذا، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو استان زنجان اظهار داشت: یکی از مهم ترین علل مبتلا شدن به بیماری های غیرواگیر مصرف بی رویه نمک، قند و چربی است.

«فرناز جزءدائمی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این که محصولات غذایی پرنمک نقش مهمی در مبتلا شدن به بیماری های غیرواگیر نظیر پر فشاری خون و بیماری های قلبی- عروقی و تشدید این بیماری ها دارد، اظهار داشت: غذاهایی مانند سوسیس، کالباس، کنسرو گوشت، ماهی دودی یا کنسرو شده، همبرگرهای آماده و محصولات مشابه سرشار از سدیم هستند. با عنایت به نقش سدیم در افزایش و شدت فشار خون بالا، مصرف مداوم و خارج از اعتدال این مواد غذایی منجر به مبتلا شدن به بیماری های فوق یا تشدید این بیماری ها در افراد مبتلا می گردد.
وی ادامه داد: در اغلب فرآورده های گوشتی نظیر سوسیس و کالباس مواد مغذی چون پروتئین باارزش تغذیه ای زیاد وجود نداشته اما موادی مانند فسفات، نیترات، نمک، چربی و… که برای سلامت بدن و افزایش فشار خون مضر است به وفور یافت می گردد.
این مسئول تصریح کرد: میزان نمک موجود در این نوع فرآورده های گوشتی یک تا سه درصد است و از همین رو با مصرف این اقلام ضمن تولید پر فشاری خون سلامت افراد تهدید می گردد و احتمال مبتلا شدن به بیماری های ذکر شده را بالا می برد.
کارشناس مرکز اطلاع رسانی غذا، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو خاطرنشان کرد: مصرف پنیرهای شور به دلیل میزان نمک زیاد، یکی دیگر از عواملی است که به ابتلای تدریجی افراد به فشار خون یا تشدید این بیماری در افراد مبتلا منجر می گردد. هم چنین محصولات کنسروی مانند انواع زیتون، خیار شور و انواع مختلف ترشیجات، کنسروهای نخود فرنگی، ذرت، کنسرو انواع سبزیجات، انواع سس های مایونز، سس های گوجه فرنگی، کچاپ، انواع سوپ های آماده، انواع سالادها، ساندویچ های آماده و… و هم به جهت داشتن مقادیر فراوانی از نمک در فرمولاسیون خود برای بیماری های پر فشاری خون و بیماران قلبی مضر و خطرناک است.
وی ادامه داد: بر مبنای آمار و تحقیقات انجام شده، کودکان گروه سنی ۱ تا ۲ سال کشور ما، چیپس و پفک می خورند در حالیکه مصرف این نوع خوراکی ها برای کودکان زیر ۲ سال به هیچ وجه سفارش نمی گردد. این روش تغذیه نادرست به مرور زمان کودک را دچار اختلال رشد می کند، سیری کاذب می دهد و ذائقه او را تغییر می دهد که سبب می گردد به مرور زمان فقط به مصرف غذاهای چرب و شور تمایل نشان دهد. این روش تغذیه نادرست در سنین بالاتر مشکلات قلبی و پر فشاری خون را به دنبال خواهد داشت.
این کارشناس با اشاره به این که مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد فرآورده های قندی هم از عوامل پرخطر در بیماری های غیرواگیر محسوب می شوند، اضافه کرد: انواع کیک ها و شیرینی ها، شکلات ها، شربت ها و آبمیوه های صنعتی به جهت داشتن مقادیر زیاد قند چنانچه خارج از حد اعتدال مصرف شوند، می توانند در افراد مبتلا به پر فشاری خون، دیابت و بیماران قلبی تولید مشکل کنند. هم چنین نشاسته موجود در فرآورده های غلات مانند قند در افزایش فشار خون موثر است.