محققان اعلام کرده اند؛ بیماری های ناشی از مصرف گوشت های فرآوری شده را بشناسید

فست فود باز: شماری از مطالعات اثبات نموده اند که بین مصرف گوشت فرآوری شده با برخی بیماری ها نظیر سرطان، بیماری دوقطبی و فشارخون بالا ارتباط نزدیکی وجود دارد.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، محققان اخطار می دهند اگر می خواهید از این بیماری ها دور بمانید مصرف غذاهای فرآوری شده را متوقف نمایید.
گوشت های فرآوری شده شامل هات داگ، همبرگر، سوسیس و کالباس هستند. این گوشت ها به طریقی آماده می شوند که طعم و مزه شان با استفاده از نمک، خشک کردن و دودی کردن حفظ می گردد. مصرف این نوع مواد خوراکی باعث افزایش ریسک مبتلا شدن به برخی بیماری ها و مشکلات سلامت می گردد که در ادامه به آنها اشاره می شود:
سرطان کلورکتال (انتهای روده بزرگ)
موسسه سرطان سازمان بهداشت جهانی، گوشت های فرآوری شده را در رده مواد سرطان زا طبقه بندی کرده است. طبق اعلام این سازمان، مصرف روزانه ۵۰ گرم گوشت فرآوری شده (کمتر از دو برش کالباس) ریسک مبتلا شدن به سرطان کلورکتال را تا ۱۸ درصد بالا می برد. محققان عنوان می کنند نیتریت و نیترات افزوده شده در طول فرآوری گوشت بعنوان نگهدارنده عامل بروز این سرطان است چراکه این ترکیبات می توانند به مواد شیمیایی سرطان زا در بدن تبدیل شوند.
بیماری قلبی
تحقیقات علمی نشان داده است بین آلرژن موجود در گوشت قرمز نظیر کالباس و همبرگر و تشکیل چربی های مسدودکننده عروق قلبی رابطه وجود دارد که باعث افزایش ریسک حملات قلبی و سکته می گردد. چربی های اشباع شده در این گوشت ها هم عامل اصلی بیماری قلبی هستند.
کاهش تعداد اسپرم
گوشت های فرآوری شده باعث تحریک سلول های چربی در بدن در تبدیل تستوسترون به استرادیول (که شبیه استروژن است) شده و در نتیجه به تولید اسپرم صدمه می رسانند. بنابراین مردانی که به صورت مرتب گوشت فرآوری شده مصرف می کنند در مقایسه با مردانی که به ندرت از این نوع گوشت ها استفاده می نمایند، تعداد اسپرم کمتری دارند.
بیماری کبدی
گوشت های فرآوری شده حاوی میزان بالا نمک است که منجر به احتباس مایعات در بدن می گردد. در نتیجه بدن دچار تورم شده و بیماری کبدی تولید می گردد.
بلوغ دیرهنگام
محققان ایرلندی دریافتند مصرف بیش از حد نمک که معمولا در گوشت فرآوری شده یافت می شود، امکان دارد منجر به بلوغ دیرهنگام شود که می تواند سبب بروز مشکلات رفتاری، استرس و کاهش قدرت باروری شود.
فشارخون بالا و دیابت
فسفات موجود در گوشت های فرآوری شده می توانند عامل فشارخون بالا و بیماری قلبی باشند. میزان بیش از اندازه زیاد فسفات باعث تولید هورمونی موسوم به FGF۲۳ در استخوان ها می گردد که به قلب فشار آورده و می تواند منجر به فشارخون بالا شود. سدیم اضافی در گوشت های فرآوری شده تاثیر منفی بر میزان قندخون هم دارند که می تواند منجر به دیابت شود.