دندانپزشکان در آمریکا می گویند افزایش موارد مبتلاشدن به دندان قروچه به خاطر استرس کرونا

به گزارش فست فود باز دندانپزشکان آمریکایی می گویند: تعداد مراجعانی که به سبب استرس ناشی از تاثیرات همه گیری کرونا گرفتار بیماری ساییدگی دندان یا دندان قروچه شده اند افزایش چشمگیری داشته است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، روزنامه “نیویورک تایمز” در گزارشی تازه در این زمینه منتشر نموده است که دندان قروچه می تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تاثیرات روانی حاصل از همه گیری کرونا مرتبط دانسته می شود.
ترس از مبتلاشدن به ویروس تا متاثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید-۱۹، خیلی از افراد را در دوران همه گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس مواجه کرده است
دکتر تیموتی چن، دندانپزشک و جراح در نیویورک می گوید: زمانی که مطبم را در ماه ژوئن باردیگر باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی مراجعه می کرد. حالا بطور متوسط روزی سه تا چهار نفر به خاطر چنین مشکلی مراجعه می کنند و بعضی روزها این تعداد تا شش نفر هم می رسد.
دندانپزشکان می گویند در ماه های اخیر با افزایش تماسهای تلفنی افرادی روبه رو شده اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی حسی لپ و سردرد شکایت دارند. مواردی که تمامی شان علایم دندان قروچه است.
شایع ترین روش درمان دندان قروچه مراجعه به تراپی است تا علت اصلی استرس کشف و برطرف شود.
به گزارش یورونیوز، دندانپزشکان برای جلوگیری از لطمه بیشتر دندان ها تا زمان برطرف شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می کنند.

منبع: