نشانه ای از بیماری کووید-۱۹ که کمتر مورد توجه قرار می گیرد

فست فود باز: خیلی از افراد نسبت به بروز علائمی همچون تب یا سرفه در تشخیص بیماری کووید-۱۹ هوشیار هستند اما ممکنست پوست نخستین عضوی باشد که به این ویروس آلوده شده باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بثورات پوستی خصوصاً روی دستها و پاها اغلب می تواند نخستین نشانه مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در افرادی باشد که به دیگر علایم این بیماری گرفتار نشده اند.
در بررسی انجام شده مشخص شد علایم پوستی ناشی از بیماری کووید-۱۹ از هر پنج بیمار در یک نفر ظاهر می شود.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: پزشکان باید از این اطلاعات در شناسایی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که به علایم دیگر این بیماری گرفتار نیستند بهره گیرند. درصورتیکه بیمار از بروز بثورات و جوشهای عجیب روی پوست به پزشک شکایت کند لازم است پزشک از بیمار این پرسش را داشته باشد که آیا با فرد مبتلا به کووید-۱۹ در تماس بوده است؟.
در این بررسی پژوهشگران به مطالعه روی اطلاعات تعدادی بیمار که به کووید-۱۹ مبتلا بوده یا به این بیماری مشکوک بوده اند و علایم پوستی نیز در آنان وجود داشته است، پرداختند. انواع مختلفی از بثورات پوستی در بیماران آلوده به کروناویروس مشاهده شده است که می توان به ظاهر شدن کهیر، لکه های صورتی و قرمز رنگ و تاولهای کوچک اشاره نمود.
به گزارش فست فود باز به نقل از مدیکال دیلی، بگفته پژوهشگران آمریکایی کروناویروس ممکنست به دو علت با علایم پوستی در بیمار همراه باشد: نخست به سبب مواد شیمیایی التهابی تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس و دوم به سبب لخته های خونی کوچک ناشی از ویروس.

منبع: