مقامات کره جنوبی اعلام کردند تحقیق درباره علت مرگ ۵ کره ای بعد از تزریق واکسن آنفلوآنزا

به گزارش فست فود باز پنج نفر در کره جنوبی بعد از تزریق واکسن آنفلوآنزا جان خویش را از دست دادند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مقامات کره جنوبی، هفته گذشته پنج نفر در این کشور بعد از تزریق واکسن آنفلوآنزا جان خویش را از دست دادند و این شرایط نگرانی هایی را در مورد ایمنی واکسن به دنبال داشته است. این درحالیست که به علت شیوع بیماری کووید-۱۹ برنامه واکسیناسیون فصلی در این کشور گسترش پیدا کرده است.
با این وجود مقامات کره جنوبی اعلام نموده اند دلیلی وجود ندارد که باور نماییم مرگ این پنج تن با واکسیناسیون مرتبط بوده است اما تحقیقات در این رابطه در حال انجام می باشد.
گزارش فوت این چند نفر که در صدر اخبار در کره جنوبی قرار گرفته بعد از آن منتشر گردید که برنامه ملی واکسیناسیون به علت نگرانی در مورد ایمنی آن به حالت تعلیق درآمده است.
مقامات کره جنوبی ماه گذشته اعلام نمودند قصد دارند ۲۰ درصد واکسن آنفلوانزای بیشتر برای فصل زمستان نسبت به سال قبل تهیه کنند تا ۳۰ میلیون نفر در مقابل این بیماری واکسینه شوند و از وارد شدن فشار بیشتر به نظام سلامت ناشی از شیوع کووید-۱۹ جلوگیری گردد.
هرچند، شروع برنامه واکسیناسیون مجانی برای حدود ۱۹ میلیون نفر از افراد واجد شرایط برای مدت سه هفته به حالت تعلیق درآمد چون که مشخص شد حدود پنج میلیون دوز واکسن یخچالی هنگام انتقال به یک مرکز پزشکی به دمای اتاق رسیده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، افزایش اعتماد عمومی به واکسن امسال به یک چالش بزرگ جهانی تبدیل گشته است چونکه بعضی از کشورها در تلاش هستند واکسن های آزمایشی بیماری کووید-۱۹ قبل از اتمام مطالعات کامل مورد تایید قرار گیرند.

منبع: