۱۲ کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان ابوذر اهواز بستری هستند

رئیس بیمارستان ابوذر اهواز اظهار داشت: ۱۲ کودک مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری هستند همینطور در سه هفته اخیر بیشترین تعداد بیماران کرونایی سرپایی را داشتیم.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا محسن علی سمیر چهارشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی از شبکه خوزستان عنوان کرد: از آغاز انتشار کرونا تابحال رجوع بیشتر از ۵۰۰ کودک مبتلا به کرونا به این بیمارستان ثبت شده است که خوشبختانه تعداد فوتی ها اندک بوده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه خانواده ها به خصوص در مورد کودکان قدری سهل انگاری می کنند و از ماسک برای کودکان استفاده نمی کنند همینطور در روزهای انتشار کرونا در خوزستان شاهد حضور کودکان در پارک ها هستیم.
رییس بیمارستان ابوذر با اشاره به اینکه حضور کودکان در دورهمی ها و تجمع خانوادگی به چشم می خورد اضافه کرد: بعضی از والدین تصور می کنند این بیماری در کودکان کمتر شیوع دارد در حالیکه این گونه نیست و خانواده ها باید این مورد را جدی بگیرند.
وی ضمن اشاره به اینکه کودکان از ۲ جنبه امکان دارد به این بیماری مبتلا شوند اظهار داشت: کودکان از راه والدین و یا تماس با دیگر کودکان به کرونا مبتلا می شوند بنابراین خانواده ها باید بیشتر مراقب سلامت کودکان خود باشند.
علی سمیر بیان نمود: علایم ویروس جهش یافته انگلیسی در کودکان مثل بزرگسالان است. یعنی همان علایم تنفسی، قلبی، پوستی، گوارشی و مغزی هم در بچه ها وجود دارد بنابراین از خانواده ها انتظار داریم مراقب کودکشان به خصوص آنهایی که بیماری زمینه ای دارند، باشند.
در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان قرمز و هشت شهرستان در وضعیت نارنجی هستند.