آتشسوزی در خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم پزشکی بم

به گزارش فست فود باز ایرنا- آتش نشانی بم در استان کرمان می گوید آتشسوزی ۲ کانکس که بعنوان خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت شامگاه جمعه بدون تلفات جانی مهار گشت.
محسن حدادیان مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بم علت این آتشسوزی را اتصال در فیوز برق یکی از کانکس ها اعلام و بیان کرد که دو کانکس که مجاور هم قرار داشتند به صورت کامل در آتش سوختند.
وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی بم به صورت کانکس است که متاسفانه به دلیل اتصال برق دو کانکس مجاور هم در آتش سوختند.
کوتاهی مسؤلان و نبود کپسول اطفای حریق
حدادیان بیان نمود: مسؤلان خوابگاه دانشجویی اهمال کرده اند و با وجود این که در هر کانکس چهار تا ۶ دانشجو ساکن هستند اما وسایل ایمنی مانند کپسول آتش نشانی در کانکس ها وجود نداشته است.
وی اظهارداشت: به قول دانشجویان خرابی فیوز برق چندین مرتبه به مسؤلان خوابگاه گزارش شده بود اما متاسفانه پیگیری لازم برای تعمیر آن صورت نگرفته است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بم بیان نمود: راه های دسترسی به آتش مناسب نبوده است و تنها یک کپسول co۲ در نگهبانی این خوابگاه وجود داشته که این کپسول هم برای این مدل آتشسوزی ها مناسب نمی باشد.
به قول وی کپسول co۲ برای آتشسوزی های تاسیسات مانند کامپیوتر استفاده می شود و برای این موارد باید حتما از کپسول پودری استفاده گردد.
حدادیان افزود: خوشبختانه آتشسوزی هیچ گونه تلفات جانی یا مصدوم نداشته است اما از لحاظ مالی هر دو کانکس به صورت ۱۰۰ درصد در آتش سوختند.
وی اظهار داشت: ۲ ماشین آتش نشانی برای خاموش کردن آتش به محل اعزام شده بودند.
مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بم تابحال درباره چرایی استفاده از کانکس بعنوان خوابگاه دانشجویان یا ضعف نظارت و پیگیری نکردن برای رفع نقص فنی کانکس ها خبری منتشر نکرده اند؛ در صورت کسب اطلاعات بیشتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در این حوزه اطلاع رسانی خواهد نمود.
شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری جنوب شرق مرکز استان استان کرمان قرار دارد.

About Author