تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

فست فود باز: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا (کووید-۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به ۵۵۴ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۶۱ هزار و ۴۷۴ بیمار کووید تأیید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، براساس تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۹.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۵ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۲ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۱.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۹، ۵۳۳، ۸۲۵ ۱، ۰۴۳، ۳۲۰ ۲ هند ۴۳، ۵۱۸، ۵۶۴ ۵۲۵، ۲۲۳ ۳ برزیل ۳۲، ۵۰۲، ۴۶۹ ۶۷۲، ۰۱۷ ۴ فرانسه ۳۱، ۲۰۸، ۹۲۵ ۱۴۹، ۵۸۵ ۵ آلمان ۲۸، ۳۹۴، ۹۹۵ ۱۴۱، ۲۹۵ ۶ انگلیس ۲۲، ۷۴۱، ۰۶۵ ۱۸۰، ۴۱۷ ۷ ایتالیا ۱۸، ۷۶۸، ۸۷۱ ۱۶۸، ۵۴۵ ۸ روسیه ۱۸، ۴۳۹، ۷۵۹ ۳۸۱، ۲۶۳ ۹ کره جنوبی ۱۸، ۳۹۵، ۸۶۴ ۲۴، ۵۷۴ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۱۲۳، ۳۳۱ ۹۹، ۰۳۲ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۹ هزار و ۵۵۷ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۳۹۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، ژاپن، آرژانتین، استرالیا، هلند، ایران، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، شیلی، آفریقای جنوبی، کانادا، جمهوری چک، تایوان، سوئیس، یونان، فیلیپین، پرو و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

About Author