سرمدی: صداوسیما مجدد کار فرهنگ سازی درباره کرونا را آغاز کند

به گزارش فست فود باز عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: با عنایت به افزایش آمار کرونا در هفته های اخیر صداوسیما باید باردیگر کار فرهنگ سازی را شروع کند و ستاد ملی کرونا هم مصوبات محکم تری در این رابطه داشته باشد.
کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با افزایش مجدد تعداد مبتلایان به کرونا در کشور، بیان نمود: بحثی که همواره هم مسئولین جهانی بهداشت و هم مسئولین کشوری به آن تاکید داشتند این است که این بیماری تمام و ریشه کن نشده و حتی برخی متخصصین نظرشان این است که این بیماری مثل آنفلوآنزا همیشه همراه انسان خواهد بود.
وی با تکیه بر این که سهل انگاری در رعایت موارد بهداشتی و پروتکلهای لازم مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: ایران در بحث کنترل بیماری و فرهنگ سازی در این حوزه موفق عمل کرد و شاهد بودیم روزی بود که حدود ۷۰۰ نفر جان خویش را از دست می دادند که با اعمال مقررات بهداشتی، رعایت مردم و واکسیناسیون موفق به کنترل این بیماری شدیم و آمار را به صفر رساندیم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: در بعضی نقاط دنیا مانند کشورهای اروپایی شاهد بودیم که کاری انجام ندادند و این مورد کش و قوس داشت و به تازگی هم شاهدیم که در کشور ما هم بخصوص در هفته اخیر میزان مراجعات بیشتر شده و بر مبنای آمار تعداد مبتلایان به بیشتر از ۲۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرده و همینطور تعداد فوتی ها هم دورقمی شده است.

مسئولین در رابطه با کرونا باردیگر برای کنترل آن فرهنگ سازی کنند
سرمدی اظهار داشت: باید باردیگر هم مسئولین ذی ربط در وزارت بهداشت و درمان و هم نهادهایی که به لحاظ فرهنگ سازی و ایجاد فضای مناسب و آگاهی بخشی موثر هستند مانند سازمان صداوسیما، تریبون ائمه جمعه و بخصوص ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود، به این مورد بپردازند، چون که احساس می کنم این اواخر نگاه جدی را به این بیماری نداشتند و به شکلی به مردم القاء شد که برداشت مسئولین ذی ربط هم این است که این بیماری کنترل شده و از بین رفته است.
او در آخر تصریح کرد: معتقدم باید باردیگر به مبحث افزایش آمار کرونا به صورت جدی پرداخته شود و هم صداوسیما کار را شروع کند و هم ستاد ملی کرونا مصوبات محکم تری در این رابطه داشته باشد.

منبع:

About Author