آمریکا، هند و فرانسه ۳ کشور رکورددار کرونا در جهان

به گزارش فست فود باز بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۸۹ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۵۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۳۶ هزار و ۶۵۳ بیمار کووید هم تأیید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۳.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیشتر از ۴۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و هم سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۸۰ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۹۳، ۹۱۰، ۱۵۰۱، ۰۵۸، ۷۳۸۲هند۴۴، ۱۶۰، ۱۰۶۵۲۶، ۶۸۹۳فرانسه۳۴، ۰۷۴، ۵۶۸۱۵۲، ۵۳۷۴برزیل۳۴، ۰۱۸، ۳۷۱۶۸۰، ۰۵۱۵آلمان۳۱، ۲۲۸، ۳۱۴۱۴۴، ۸۵۸۶انگلیس۲۳، ۳۶۸، ۸۹۹۱۸۵، ۰۵۲۷ایتالیا۲۱، ۳۱۳، ۴۲۷۱۷۳، ۱۳۶۸کره جنوبی۲۰، ۵۴۴، ۴۲۰۲۵، ۲۹۲۹روسیه۱۸، ۷۱۲، ۶۹۹۳۸۲، ۷۴۱۱۰ترکیه۱۶، ۲۹۵، ۸۱۷۹۹، ۶۷۸همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۴۰ هزار و ۴۲۲ مورد مبتلا شدن و ۱۴۲ هزار و ۴۶۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

منبع:

About Author