وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دولت اعلام کرد آخرین خبرها از مشاهده نخستین مورد مبتلا شدن به آبله میمونی در ایران

به گزارش فست فود باز، وزیر بهداشت آخرین اقدامات این وزارت خانه در حوزه مقابله با بیماری آبله میمونی را شرح داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بهرام عین الهی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به پرسشی در رابطه با مورد مشاهده شده از مبتلا شدن به آبله میمونی در کشور، اظهار نمود: ما نگرانی هایی در این حوزه داشتیم و برای همین از افرادی که از نقاط آلوده به کشور وارد می شدند نمونه برداری می کردیم و تا به روز گذشته موردی نداشتیم و فقط روز گذشته بود که یک خانم از اهواز که همسرش اخیرا از کانادا بازگشته بود، مشغول رصد کردن این مورد هستیم و پایگاه های مرزی خویش را هم تقویت کرده ایم چون متاسفانه در منطقه ای قرار گرفته ایم که در اطرافش شیوع بیماری ها نسبتاً زیاد است.
وی اضافه کرد: ما رصد و کنترل خویش را اعمال می نماییم و اگر موردی بود با آن مقابله خواهیم کرد.
وزیر بهداشت و درمان در رابطه با احتمال پاندمی آبله میمونی اظهار داشت: در هیچ جای دنیا به صورت پاندمی در نیامده است و مانند کرونا نگران کننده نیست، اما افرادی که بیماری مستعدکننده دارند باید در این حوزه مراقبت بیشتری به عمل آورند.
وی ضمن اشاره به وضعیت کنترل کرونا در کشور اظهار نمود: ما به طور عمده مردم را تشویق کردیم که سال جاری حتما یک مرتبه دوز یادآور را تزریق کنند. وارد فصل سرما می شویم و به علت این که تهویه و فضا کمتر است سفارش می نماییم مردم یک مرتبه دوز یادآور را تزریق کنند مخصوصاً آنها که بیماری زمینه ای دارند.
وزیر بهداشت همینطور اعلام نمود: ما برای تشویق پزشکان متخصص جهت مراجعت به مناطق محروم بسته های تشویقی در ارتباط با دریافت کارانه ها در نظر گرفتیم و در زمینه جوانی جمعیت هم تصویب گردید خانم های آبستن از آغاز حاملگی تا دوران شیردهی – یعنی دو سال بعد – زیر پوشش بیمه قرار بگیرند.
وی افزود: در حوزه درمان ناباروری، قرار شد در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و مراکز خصوصی ۷۰ درصد هزینه های درمانی به مردم پرداخت گردد.

About Author