تایید استفاده اضطراری واکسن استنشاقی کرونا در چین

فست فود باز: مجوز استفاده اضطراری واکسن استنشاقی کووید-۱۹ در چین صادر شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، شرکت داروسازی کن سینوبیو (CanSino Biologics) امروز (یکشنبه) اعلام نمود: واکسن کووید-۱۹ که بتازگی تولید شده به عنوان واکسن یادآور مورد تایید تنظیم کنندگان دارویی کشور قرار گرفته است.
مدیران این شرکت دارویی اعلام نمودند که نسخه استنشاقی واکسن ناقل آدنوویروس کووید-۱۹ توانست از اداره ملی تجهیزات پزشکی این کشور مجوز بگیرد.
طبق اعلام شرکت داروسازی کن سینوبیو، اگر این واکسن توسط سازمان های دولتی خریداری و استفاده شود، این تایید تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکت خواهد داشت.
هر چند مقامات این شرکت داروسازی اعلام کردند: با تایید این واکسن استنشاقی آنها در رقابت با دیگر واکسن هایی قرار خواهند گرفت که تایید دولت را بدست آورده یا در مراحل آزمایشگاهی قرار دارند.
شرکت داروسازی کن سینو همین طور اعلام نمود: معین نیست چه زمانی این واکسن به بازار عرضه میشود برای اینکه هنوز لازم است مجوزهای دیگر گرفتن شود. علاوه بر این، در حالی که فروش این واکسن به وضعیت شیوع بیماری در داخل و خارج از کشور و همین طور نرخ واکسیناسیون در چین بستگی دارد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، چین مجدد با افزایش موارد جدید مبتلاشدن به بیماری مواجه می باشد. روز گذشته (شنبه) در بعضی از مناطق شهر شنژن محدودیت های کرونائی اعمال شده و روز پنج شنبه قرنطینه کرونائی برای ۲۱ میلیون نفر از ساکنان شهر چنگدو اعمال شد.

About Author