فست فود باز: امروزه چاقی و اضافه وزن به یکی از اشکالات شایع در تمامی کشورها تبدیل گشته است که به جز دریافت زیاد کالری، عوامل مختلفی در ایجاد این مشکل نقش دارند.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، علت اصلی اضافه وزن و چاقی، عدم تعادل بین کالری ­های دریافتی و کالری ­های مصرفی توسط فرد است. به عبارتی می ­توان گفت اضافه­ وزن نتیجه عدم تعادل بین غذای مصرفی و فعالیت فیزیکی است.

به طور کلی، در اضافه وزن و چاقی مشکلاتی مانند دریافت زیاد غذاهای پرانرژی و پرچرب و کاهش فعالیت فیزیکی ناشی از طبیعت بی ­تحرک بیشتر مشاغل، تغییر سبک حمل و نقل و افزایش شهرنشینی وجود دارد.

مصرف زیاد غذاهای پرکالری، بدون افزایش متناسب فعالیت فیزیکی، منجر به افزایش ناسالم وزن می شود. کاهش سطوح فعالیت بدنی نیز منجر به عدم تعادل انرژی و در نتیجه افزایش وزن می شود. تغییر در الگوهای رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی اغلب نتیجه تغییرات محیطی و اجتماعی در رابطه با توسعه و کمبود سیاست ­های حمایتی در بخش های سلامت، کشاورزی، حمل و نقل، محیط، پروسه غذا، توزیع، بازاریابی و آموزش است.

به طور ویژه، علل و عواملی مانند وراثت و ژنومیکس تغذیه­ ای نقش موثری در چاقی و اضافه وزن ایفا می کنند. بیشتر عوامل هورمونی و عصبی دخیل در تنظیم وزن، بطور ژنتیکی تعیین می شوند. این امر شامل علامت ­های کوتاه­ مدت و بلندمدت است که سیری و تغذیه را تعیین می ­کنند. نقایص کوچکی در بیان یا تداخل ژن ها می­ تواند بطور چشمگیری در افزایش وزن دخیل باشد.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، تعداد و اندازه سلول های چربی، توزیع منطقه ای چربی در بدن و RMR (میزان متابولیسم استراحت) نیز تحت تأثیر ژن ها قرار می گیرند. مطالعات دوقلوها نشان می ­دهد که ژن ها، ۵۰ تا ۷۰ درصد استعداد به چاقی را تعیین می کنند. انتخاب ­های تغذیه ای و شیوه زندگی می توانند ژن های چاقی را فعال یا غیرفعال کنند.

فعالیت فیزیکی ناکافی

عدم ورزش و شیوه زندگی عموماً بی حرکت، همراه با پرخوری مزمن نیز از علل افزایش وزن هستند. طبیعت بی تحرک جامعه عاملی در افزایش مشکل روبه رشد چاقی است؛ بطوریکه افراد کمتری ورزش می ­کنند و زمان زیادی در فعالیت ­های با مصرف انرژی پایین، تماشای صفحه نمایش مانند تماشای تلویزیون یا فیلم، استفاده از کامپیوتر، انجام بازی های ویدئویی، نشستن در ماشین و رانندگی به محل کار یا مقصد صرف می شود.

التهاب

بافت چربی بطور فعالانه طیف وسیعی از سیتوکین ­های پیش التهابی و ضد­التهاب را ترشح می کند. اثرات این سیتوکین ­ها عبارتند از عدم حساسیت به انسولین، هایپرلیپیدمی، کاهش پروتئین عضلانی و استرس اکسیداتیو. دانشمندان ارتباط مستقیمی بین چاقی و بیماری ­های التهابی مانند اختلالات قلبی-عروقی، برخی سرطان­ ها و دیابت نوع ۲ یافته اند. در انسان ­ها پرخوری مزمن کلید التهاب را تحریک کرده و به افزایش وزن و مقاومت انسولینی منجر می­ شود. بعلاوه چاقی مرکزی با شاخصهای التهابی خصوصاً CRP ارتباط قوی دارد.

تغییرات ساده در رژیم غذایی و شیوه زندگی می­ تواند التهاب مربوط به چاقی را تغییر دهد. مواد غذایی مانند پرتقال ضدالتهاب هستند، در صورتیکه خامه ممکنست پیش التهاب باشد. آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب غیراشباع امگا-۳ شدت التهاب را کم می کنند.

خواب و ریتم ­های شبانه روزی

خواب کم، تنظیمات اندوکرینی مربوط به گرسنگی و اشتها را تغییر می دهد. بدین سبب هورمون ­های مؤثر بر اشتها تحت تأثیر قرار گرفته و ممکنست سبب دریافت زیاد انرژی شوند. بدین سبب محرومیت مداوم از خواب می ­تواند مقدار غذای دریافتی را تغییر داده و در اپیدمی چاقی سهیم باشد. برخی افراد ممکنست کار شیفتی یا مواجهه با نور زیاد در شب داشته باشند، این کار می­ تواند در ریتم ­های شبانه­ روزی اختلال به وجود آورده و شیوع چاقی را افزایش دهد.

استرس

استرس عامل دیگری برای چاقی است. تحت شرایط استرسی، کورتیزول آزاد شده و سبب تحریک ترشح انسولین جهت حفظ قند خون در وضعیت ثابت می شود. بدین سبب اشتها افزایش می ­یابد.

طعم و مزه و اشتها

غذا و مزه آن، پاسخ های لذت بخش را موجب می شوند. تنوع لایتناهی غذاهایی که در هرلحظه ای و با قیمت معقول در دسترس هستند، می­ توانند در دریافت کالری زیاد، دخیل باشند؛ برای اینکه افراد زمانی که انواع مختلفی از غذا به آنها ارائه می شود، نسبت به زمانی که فقط یک نوع غذا ارائه می­ شود، بیشتر غذا می خورند. بطور طبیعی، وقتی غذایی مصرف شد اشتیاق و علاقه به مصرف آن کاهش پیدا می کند.

اندازه پرس­ های غذایی

پرخوری فعالانه تا حدی نتیجه اندازه بزرگ پرس ­های غذایی است. پرس ­ها و کالری ­هایی که رستوران ­ها و فروشگاه ­های فست ­فود در یک وعده ارائه می ­کنند، اغلب بیش از نیازهای انرژی یک فرد برای کل روز است.

ترکیبات شیمیایی بیگانه با بدن

Obesogens؛ ترکیبات شیمیایی بیگانه با بدن هستند که سبب اختلال در متابولیسم طبیعی چربی­ ها شده و در نهایت منجر به چربی زیاد و چاقی می­ شوند. می توان این ترکیبات را “مختل کننده های اندوکرین” نامید. برای اینکه این ترکیبات هموستاز لیپید، ذخیره سازی چربی و نقطه تنظیم متابولیک را تغییر داده، تعادل انرژی را مختل کرده یا تنظیم سیری و اشتها را جهت افزایش تجمع چربی و چاقی تغییر می­ دهند. نمونه­ های مشکوک از این مواد در محیط و تهیه غذا، بیس فنول A و فتالات ­ها (نوعی مواد شیمیایی صنعتی و آلی) هستند که در خیلی از پلاستیک ­های مورد استفاده در بسته­ بندی مواد غذایی یافت می شوند. این مواد به داخل غذاهای پروسه شده، منتقل شده یا در آنها ذخیره می ­شوند.

منبع:

About Author