دیدار جامعه اسکواش با کودکان سرطانی در شیراز نیاز مبرم کودکان سرطانی در شیراز به یک دستگاه

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، فارس مسؤلان بیمارستان انکولوژی امیر شیراز در روزجهانی کودک، از کمبود دستگاهی سخن گفتند که به یکی از بزرگترین نیازهای بیماران سرطانی بستری در این مرکز درمانی تخصصی تبدیل گشته است.
پس از ظهر شنبه ۱۶ مهرماه، اعضای هیئت اسکواش شیراز و استان فارس به مناسبت روز جهانی کودک، به دیدار کودکان سرطانی بیمارستان آنکولوژی امیر شیراز رفتند.
در این دیدار صمیمانه، جامعه اسکواش ضمن اهدای هدایا و فراهم کردن فضایی شاد و با نشاط برای این کودکان، در مورد چگونگی جمع آوری کمک های مالی برای تهیه تجهیزات لازم بیماران سرطانی، با مسؤلان این بیمارستان به گفت و گو پرداختند.
مدیر پرستاری بیمارستان امیر با اشاره به اینکه به رغم کمک های بی دریغ برخی خیرین، در تهیه بعضی تجهیزات با مشکل مواجه هستیم، اظهار داشت: دستگاهی به نام “اینفیوژن پمپ” که درد بیماران را هنگام دریافت دارو تا میزان قابل توجهی می کاهد، در گذشته قیمت کمی داشت ولی اکنون به ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان رسیده است.

خانم کوشکی اضافه کرد: هر یک عدد از این دستگاه یک کمک بسیار بزرگ به بیماران ماست. یک زمانی تمام این دستگاه ها را در یک بخش جمع کردیم تا ببینیم اثربخشی آن چطور است و بیماران تا چه میزان رضایت دارند. اثربخشی به حدی بود که تمام بیماران می خواستند به آن بخش بروند. می گفتند با آن دستگاه دردشان بسیار کمتر می شود و شب ها راحت می خوابند. این ها چیزهایی است که ما لمس می نماییم و حتی اگر برای هر بخش یک یا دو دستگاه هم تهیه شود، کمک بسیار بزرگی به بیماران ما خواهد بود.
ایشان در ادامه از همه کسانی که می توانند کمک کنند درخواست نمود که حرکت خوبی آغاز شود و در طول مدت یک یا دو سال، کار به جایی برسد که برای هر بیمار یک دستگاه اینفیوژن پمپ تهیه شود. کوشکی اظهار داشت: این بیماران داروهای مختلفی را دریافت می کنند و حتی امکان دارد یک بیمار به دو دستگاه نیاز داشته باشد.

کوشکی با بیان این نکته که “بیمارستان امیر، آخر دنیای بیماریست، اظهار داشت: پرستارهای اینجا دل بزرگی دارند. کسانی که برای کار به این مجموعه می آیند، دیگر دلشان نمی خواهد از این مجموعه جدا شوند. امیدوارم اعضای سایر رشته های ورزشی هم در این کار خیر سهیم شوند. ما ۱۵۰ تخت در این بیمارستان داریم و به صورت دائمی به تهیه تجهیزات نیاز داریم. چون تجهیزات مصرفی هستند و لازم است که به صورت دائمی خریداری شوند. اگر همتی صورت گیرد و تا یک سال آینده ۶۰ دستگاه اینفیوژن پمپ به این بیمارستان اضافه شود، کمک بسیار بزرگی به این بیماران خواهد شد.
رئیس هیئت اسکواش شیراز هم در رابطه با حضور اعضای این هیئت در بیمارستان امیر اظهار داشت: به پیشنهاد خانم یاغی کش، نایب رییس محترم هیئت، تصمیم گرفتیم سال جاری در روز جهانی کودک حرکتی متفاوت از سالیان گذشته انجام دهیم تا علاوه بر تزریق روحیه به این کودکان عزیز، بتوانیم بر حسب بضاعتمان در جمع آوری کمک های مالی به این بیمارستان بکوشیم.

امین مولایی اضافه کرد: خانواده اعضای هیئت اسکواش تا جایی که در توان دارند در تهیه تجهیزات مورد نیاز کودکان سرطانی تلاش می کنند و حالا که به لطف برخی اعضای هیئت، این بستر فراهم شده، امیدواریم بتوانیم گوشه ای از مشکلات و درد این عزیزان را کم نماییم.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سید محمد علی میر حسینی رئیس هیئت اسکواش استان فارس هم در این برنامه حضور داشت و ضمن قدردانی از زحمات پرسنل بیمارستان امیر شیراز، بر ادامه همکاری و جمع آوری کمک برای فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز بیماران، تصریح کرد.

منبع:

About Author