کرونا در جهان فرانسه و آلمان رکورددار مبتلاشدن در اروپا

فست فود باز: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تا حالا به ۶۲۸ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۸ هزار و ۲۳۳ بیمار کووید نیز تایید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۷۹ هزار و ۳۰۶ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همین طور بر طبق جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۸.۷ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوت شدگان ۱ ایالات متحده ۹۸، ۷۷۹، ۹۴۳ ۱، ۰۸۹، ۹۱۶ ۲ هند ۴۴، ۶۲۳، ۹۹۷ ۵۲۸، ۸۵۷ ۳ فرانسه ۳۶، ۱۰۲، ۵۴۵ ۱۵۵، ۷۳۷ ۴ برزیل ۳۴، ۷۸۲، ۱۸۲ ۶۸۷، ۱۲۰ ۵ آلمان ۳۴، ۵۱۷، ۳۲۷ ۱۵۱، ۲۶۰ ۶ کره جنوبی ۲۵، ۰۷۶، ۲۳۹ ۲۸، ۷۸۳ ۷ انگلیس ۲۳، ۷۹۸، ۷۹۳ ۱۹۱، ۶۸۱ ۸ ایتالیا ۲۲، ۹۹۰، ۲۰۱ ۱۷۷، ۷۸۵ ۹ ژاپن ۲۱، ۶۵۶، ۱۹۰ ۴۵، ۶۹۳ ۱۰ روسیه ۲۱، ۲۶۴، ۰۸۰ ۳۸۸، ۶۱۰ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۳ هزار و ۴۵۴ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۵۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

About Author