متخصصان انگلیسی بررسی کردند یکی از اثرات بلندمدت کووید بر زندگی

فست فود باز: فست فود باز: نتایج یک بررسی در انگلیس نشان میدهد که سه چهارم از مبتلایان به کووید طولانی در زندگی روزمره خود، کمتر توان کار و فعالیت دارند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج یک نظرسنجی در انگلیس در مورد تاثیر کووید-۱۹ بر زندگی، بیش از سه چهارم از مردم این کشور که بدنبال مبتلاشدن به این بیماری از مشکلات جسمی رنج می برند، مجبور شده اند میزان فعالیت کاری خودرا کاهش یا شغل خودرا تغییر دهند.
نظرسنجی انجام گرفته روی ۱۰۰۲ نفر تایید کننده شواهدی است که نشان میدهد کووید طولانی همچنان عاملی موثر برای کمبود گسترده نیروی کار در انگلیس است.
کارشناسان اظهار داشتند: نتایج این بررسی نشان میدهد که وضعیت اضطراری در زمینه سلامت به یک بحران اشتغال تبدیل گشته است.
کووید طولانی مجموعه ای از علایم از درد و تپش قلب گرفته تا بیخوابی و مه مغزی است و میتواند ماه ها بعد از عفونت اولیه ادامه داشته باشد.
همین طور تازه ترین داده های رسمی بازار کار انگلیس نشان داد نسبت بی سابقه ای از افراد که در دسته “غیرفعال اقتصادی” – نه شاغل و نه بدنبال شغل – جای میگیرند از بیماری طولانی مدت رنج می برند. بگفته کارشناسان انگلیسی، انتظار طولانی مدت برای دریافت خدمات درمانی معمول و همین طور کووید طولانی از دلیلهای بالقوه افزایش آمار افرادی است که غیر فعال اقتصادی در نظر گرفته میشوند.
دفتر ملی آمار این کشور نیز برآورد کرده است که تا اول اکتبر (سال جاری میلادی)، ۲.۱ میلیون نفر گرفتار کووید طولانی بوده اند به این مفهوم که علایم بیماری در آنان بیش از چهار هفته بعد از مبتلاشدن ادامه داشته است. از این تعداد، ۷۳ درصد گفته اند که کووید طولانی کارهای روزانه آنها را محدود کرده و ۱۶ درصد نیز اظهار کرده اند که کارهای آنها بطور قابل توجهی محدود شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بر طبق این نظرسنجی، ۵۹ درصد از افرادی که کووید طولانی در آنان تشخیص داده شده احساس خستگی بیشتری داشتند، ۴۲ درصد از نظر جسمی ضعیف تر شده، ۳۷ درصد به سختی می توانند تمرکز داشته باشند و ۱۹ درصد هنگام فعالیت احساس درد دارند.

About Author