فست فود باز: به گزارش فست فود باز، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اعلان اینکه هم اکنون شاخص کیفیت هوا در تهران ناسالم برای تمام گروه ها است، اظهار داشت: جلسه اضطرار آلودگی هوا، با پیش بینی سازمان هواشناسی و در صورتیکه وضعیت جوی به سبب افزایش غلظت هوا، پایدار بماند، تشکیل خواهد شد.

دکتر عباس شاهسونی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: باتوجه به گزارش های ایستگاه سنجش آلاینده های هوا، هم اکنون شاخص کیفیت هوا در تهران بالاتر از ۱۵۰ و ناسالم برای تمام گروه ها است.

وی با اعلان اینکه بالاترین شاخص کیفیت هوا با عدد ۲۵۱ و بسیار ناسالم مربوط به ایستگاه منطقه ۳ تهران است، اظهار داشت: جلسه اضطرار آلودگی هوا، با پیش بینی سازمان هواشناسی و در صورتیکه وضعیت جوی به سبب افزایش غلظت هوا، پایدار بماند، تشکیل خواهد شد.

شاهسونی اشاره کرد: مردم در این شرایط آلودگی هوا، کمترین تردد را در فضای باز داشته باشند و حتما از ماسک مناسب بهره گیرند. گروههای حساس خصوصاً کودکان، سالمندان، افراد مبتلا به بیماریهای تنفسی، قلبی و عروقی و… و افراد چاق، مبتلایان به دیابت و سایر بیماریهای زمینه ای، کمترین تردد را در فضای باز داشته و ورزشکاران هم در این شرایط در فضای باز ورزش نکنند و در صورت ورزش در فضای باز، مدت و ساعت آنرا کاهش دهند.

وی اظهار داشت: در وضعیت ادامه آلودگی هوا، افزایش قابل توجه خطر بیماریهای قلبی و عروقی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان ایجاد می شود و افزایش قابل توجه علایم تنفسی در کل جمعیت رخ خواهد داد.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت همین طور اظهار داشت: بیماران قلبی، تنفسی، مادران باردار، سالمندان و بیماران دیابتی از منزل خارج نشوند و افراد عادی هم از کارهای طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب کنند.

منبع:

About Author