وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت مقام زن: بانوان نظام سلامت در روزهای کرونا افتخار آفریدند

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توانمندی، دانش و قابلیت بانوان را ستودنی توصیف و اشاره کرد: در روزهای همه گیری کرونا بانوان کادر سلامت، ایثار و فداکاری های خیلی از خود نشان دادند و افتخار آفریدند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن که با حضور زنان شاغل در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت صدیقه کبری (س) و روز زن و مادر، بیان نمود: ایام ولادت حضرت فاطمه (س)، از ایام مبارکیست که خداوند دعاهایمان را مستجاب می کند و دلیل این موهبت وجود مقدس حضرت صدیقه طاهره(س) است.
وی با بیان اینکه بانوان نقش بی بدیلی در خانواده و جامعه دارند، اضافه کرد: تاریخ ایران اسلامی، تاریخی بسیار گرانقدر و با عظمت بخصوص در سال های بعداز انقلاب اسلامی و با حضور زنان در عرصه های مختلف، بوده است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) مادر دو امام بزرگوارمان امام حسن (ع) و امام حسین (ع) هستند و بزرگترین خصوصیت ایشان ولایتمداری بود که با فداکاری تا پای جان در دفاع از ولایت در مقابل دشمنان ایستادند و مبارزه کردند. ایشان الگویی ناب و بی بدیل به منظور زندگی نه تنها مسلمانان بلکه مردم تمام عالم به شمار می روند و با روشنگری های خویش، نعمت ولایت را پاس داشتند.
عین اللهی اظهار نمود: ۶۰ درصد کارکنان وزارت بهداشت را بانوان می سازند و در دانشگاه های علوم پزشکی هم بانوان بسیار فعالند؛ به صورتی که ۷۵۱ استاد تمام، ۱۷۵۵ دانشیار و ۵۸۰۹ استادیار این دانشگاه ها از بانوان هستند. از طرفی، ۱۲۲ هزار و ۷۲۲ دانشجوی خانم در کشور داریم.
به گزارش وبدا، وی، توانمندی، دانش و قابلیت زنان را ستودنی عنوان و خاطرنشان کرد: در روزهای همه گیری کرونا بانوان کادر سلامت، ایثار و فداکاریهای خیلی از خود نشان دادند و برای کشور، افتخار آفریدند.

منبع:

About Author