به گزارش فست فود باز، خراسان رضوی حقیقت سخت اینست که در مورد کاهش وزن، افسانه ها بسیار بالاتر از حقیقت ها وجود دارند. بدتر از آن، از آنجاییکه آنها بسیار رایج هستند، این باورهای غلط حتی باورپذیرتر به نظر می رسند.
به نقل از هلث، با باورهای اشتباه رایج شما بیشتر ناامید می شوید برای اینکه فکر می کنید همه چیز را درست انجام می دهید اما هیچ تغییری در وزن خود نمی بینید. بنا بر این به تعدادی از بدترین نکات کاهش وزن که در ذیل به آنها اشاره است دقت کنید. باورهای اشتباه به پیشرفت و نتایج کلی شما لطمه می رسانند و می توانند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهند.
اگر خودتان را آموزش دهید، آب کردن چربی ها و رسیدن به بدن رویاهایتان را بسیار آسان تر خواهید کرد.
خیلی از مردم موعظه می کنند که کاهش وزن آسان است؛ فقط کمتر بخورید و بیشتر حرکت کنید اما واقعیت این است که نصیحت مبهم، ساده گرایانه و کمی تحقیرآمیز است و نتایج تحقیقات نیز این مورد را تایید می کند. به هر حال، اگر به همین سادگی بود، همه لاغر بودند اما خیلی از افراد باوجود کوشش های خود برای کاهش وزن بر طبق این گفته، بطور مداوم در کوشش برای لاغر شدن هستند.
کاهش وزن اغلب پیچیده است برای اینکه ممکنست موانع عاطفی و روانی همین طور استرس هایی در زندگی وجود داشته باشد که کاهش وزن اضافی را دشوار می کند. برای نتایج پایدار، به برنامه خاصی نیاز دارید که مشخص نماید چه مقدار کالری باید مصرف کنید، چند وقت یکبار ورزش کنید و چگونه در هنگام بروز مشکلات آنها را از بین ببرید.
اغلب اوقات، مردم به شما می آموزند که از مصرف چربی دوری کنید تا چاق نشوید. بااینکه ممکنست سفارش خوبی به نظر برسد اما در حقیقت درست نیست. مطمئناً چربی ها از نظر کالری نسبت به کربوهیدرات ها یا پروتئین ها متراکم تر هستند اما نوع مناسب چربی ها می تواند به شما کمک نماید سیر بمانید، با التهاب مبارزه و سلامت خودرا حفظ کنید.
در حقیقت، غذاهای چرب مانند ماهی قزل آلا، تخم مرغ، آووکادو، روغن زیتون، آجیل، ماست یونانی، شکلات تلخ و غیره مملو از مواد مغذی خوشمزه هستند که حتی می توانند کاهش چربی شما را بهبود بخشند. تا آن زمان که یک رژیم غذایی متعادل مصرف کنید و به چربی های سالم پایبند باشید خوب خواهید بود.
تمرینات کاردیو (یک سری تمرینات هوازی مفید برای سلامت بدن) کالری می سوزاند اما شما همچنان به تمرینات قدرتی نیاز دارید تا عضله زیر چربی خودرا بسازید همین طور کالری بسوزانید و متابولیسم خودرا افزایش دهید.
فقط انجام تمرینات کاردیو منجر به کاهش وزن می شود اما به شما کمک نمی کند تا چربی بدن خودرا بطور مطلوب از بین ببرید. در نتیجه، شما دارای بدنی لاغر می شوید که وزن بدن شما «طبیعی» در نظر گرفته می شود اما درصد چربی بدن شما همچنان بسیار بالاست. در عوض، یک رویکرد متعادل از وزنه برداری و کاردیو را در نظر بگیرید تا بتوانید با لاغرتر شدن، در عضلات، استخوان ها و مفاصل خود قدرت ایجاد کنید.
هیچ مدرکی وجود ندارد که رژیم های سم زدایی مؤثر باشند، بااینکه این یک باور رایج است که برای کاهش وزن، باید سموم بدن خودرا حذف کنید و خودرا از همه چیزهای بدی که انباشته اید پاک کنید. حتی بدتر از آن، رژیم های سم زدایی حتی می توانند خطرناک باشند برای اینکه بدنتان را برای مدت طولانی از کالری و مواد مغذی محروم می کند.
هیچ قرص جادویی وجود ندارد که به کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی کمک نماید. بهترین رژیم سم زدایی ساده است؛ غذاهای سالم بخورید، مقدار زیادی آب بنوشید و از خوردن غذاها و نوشیدنی های ناسالم خودداری کنید. اگر به این موارد پایبند باشید، بدن شما مطمئنا از شما تشکر خواهدنمود.

منبع:

About Author