کرونا زنگ بیداری این بیماری ها را نواخت

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، خراسان رضوی بعد از انتشار کرونا تعداد موارد مبتلا شدن به عفونت هایی مانند استرپتوکوک A، آنفلوآنزا و ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV) از زمان همه گیری و همینطور مقاومت دارویی در باکتری های عامل عفونت جریان خون افزایش پیدا کرده است.

به نقل از ویفروم، در زمان محدودیت های در رابطه با بیماری همه گیر، فقط مبحث شیوع بیماری کووید ۱۹ نبود. خیلی از بیماری های عفونی هم کاهش پیدا کرد چونکه دانش آموزان در خانه ماندند؛ مشاغل تعطیل و ماسک های صورت به یک منظره عمومی عادی تبدیل شد.

در حال حاضر با کاهش محدودیت های باردیگر جوامع، عفونت ها در حال افزایش می باشد اما کاهش ارتباطات کودکان در دوره کرونا سبب کاهش ایمنی در کل جمعیت شده است.

در اینجا چهار بیماری عنوان شده است که درحال افزایش است:

به گفته مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری آمریکا (CDC)، استرپتوک A نوعی باکتری است که در گلو و روی پوست یافت می شود که معمولاً سبب بروز تب و عفونت های گلو مانند گلودرد استرپتوکوکی یا مخملک می شود که در موارد نادر می تواند کشنده باشد.

ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV)، ویروس تنفسی رایجی است که سبب عفونت ریه ها و مجاری تنفسی در نوزادان زیر ۲ سال و بزرگسالان با شرایط بیماری قبلی می شود.

مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ایالات متحده در این خصوص کرد: پیشبینی می شود سالانه ۶۰ تا ۱۲۰ هزار سالمند در ایالات متحده به علت RSV در بیمارستان بستری می شوند و ۶ تا ۱۰ هزار نفر هم جان خویش را از دست می دهند.

این مرکز تخمین می زند تابحال در این فصل حداقل ۲۴ میلیون بیماری آنفلوآنزا ثبت شده که به دنبال آن ۲۶۰ هزار نفر در بیمارستان بستری شدند و ۱۶ هزار نفر هم جانشان را از دست داده اند.

گزارش سازمان بهداشت جهانی بر مبنای داده های ۸۷ کشور در سال ۲۰۲۰ نشان داد افزایش مقاومت دارویی در باکتری های عامل عفونت های جریان خون همچون در مقابل آنتی بیوتیک ها در سال اول همه گیری کروناویروس مشاهده شد.

رویترز گزارش کرد که استفاده بیش از اندازه و یا نادرست از آنتی بیوتیک ها به میکروب ها کمک کرده تا به خیلی از درمان ها مقاوم شوند.

منبع:

About Author