مدیرکل بیمه سلامت گلستان خبر داد؛ ۱۰۷ بیماری صعب العلاج زیر پوشش بیمه سلامت

به گزارش فست فود باز، گلستان مدیرکل بیمه سلامت گلستان با تشریح خدمات مختلف بیمه سلامت، اظهار داشت: خدمات عرضه شده نشان داده است سال ۱۴۰۱ سال فوق العاده ای در حوزه بیمه سلامت بود.
دکتر سید محمد حسینی امروز دوشنبه یک اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم گلستان زیر پوشش بیمه سلامت هستند و هر فرد فاقد بیمه در شهر یا روستا می تواند با رفتن به بیمه سلامت زیر پوشش قرار گیرد.

وی از پوشش مجانی بیمه سلامت اطلاع داد و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱، به جز تمامی روستائیان گلستانی، ۲۴۰ هزار نفر از مردم استان از خدمات مجانی بیمه سلامت بهره مند شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان افزود: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دسترسی مردم تسهیل شده و بیمه شدگان می توانند از راه کد ملی به هر پزشک و مؤسسه طرف قرارداد مراجعه نموده و داروهای خویش را از داروخانه دریافت نمایند.

حسینی افزود: هم اکنون تمامی روستائیان گلستان از راه مراکز بهداشتی و درمانی به صورت مجانی زیر پوشش بیمه قرار گرفتند، در شهرها هم افراد فاقد بیمه درمانی می توانند به ادارات بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد رجوع کنند.

وی با تاکید بر این که دهک بندی خانوار برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، بیان نمود: افراد فاقد بیمه پایه سه دهک پایین درآمدی، به صورت مجانی و بدون پرداخت حق بیمه زیر پوشش قرار می گیرند. همینطور افرادی که دهک بندی نشده و یا به دهک تعیین شده معترض هستند، تا سه ماه به صورت مجانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند تا وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.

حسینی به شیوه استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت اشاره نمود و توضیح داد: مردم می توانند به منظور استعلام از اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود کد #۱۶۶۶* را شماره گیری کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان ضمن اشاره به اجرای طرح دارویار، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت گلستان در اسفند ماه ۱۴۰۰ ماهانه با صرف ۶ میلیارد تومان اعتبار تمامی هزینه های در ارتباط با داروی افراد زیر پوشش را پرداخت می کرد که این میزان در اسفند ۱۴۰۱، به ۲۸ میلیارد تومان رسیده، در واقع گرچه قیمت دارو گران شده اما سهم پرداختی ما از ۶ میلیارد تومان به ۲۸ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی شرط استفاده از دارویار را رفتن به پزشک دانست و متذکر شد: افرادی که بدون نسخه پزشک و به صورت آزاد برای دریافت دارو به داروخانه ها رجوع می کنند مشمول طرح دارویار نمی شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۱ سال فوق العاده ای در حوزه بیمه سلامت بود، خاطرنشان کرد: پوشش مجانی بیمه ای ۲۴۰ هزار نفر از گلستانی ها، اجرای طرح دارویار، پوشش بیمه ای نازایی و کمک به درمان زوجین نابارور، عرضه ۵۹ خدمت توانبخشی برای معلولان، اجرای تعرفه پرستاری مادران آبستن همچون اقدامات مهم ما پارسال بود.

حسینی افزود: در گذشته پنج دسته بیمار خاص وجود داشت که بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس را در بر می گرفت که این مهم در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۷ دسته از بیماری های خاص افزایش پیدا کرده و از آغاز آذر ماه در استان گلستان به مرحله اجرا رسیده است.

وی از انجمن های بیماری های خاص خواست ارتباط خویش را با بیمه سلامت بیشتر کنند و توضیح داد: به بیماران خاص ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزانقیمت اعطا می شود که سهمیه استان در این بخش ۹ هزار نفر است و تابحال یک هزار و ۷۰۰ نفر از این مزیت بهره مند شدند.

منبع:

About Author