رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خبر داد انجام بیش از ۳ هزار ویزیت حجاج ایرانی در مکه و مدینه تاکنون

به گزارش فست فود باز، رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه بیش از ۹ هزار خدمت درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در مکه و مدینه اظهار داشت: تا امروز بیش از ۳ هزار ویزیت زوار بیمار در مجموعه مطب های هلال احمر در عربستان انجام شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید علی مرعشی با اشاره به حضور و خدمات رسانی کادر بهداشت و درمان هلال احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان اظهار داشت: از روز سوم خرداد ماه و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا آخر روز ۱۴ خردادماه، ۹۲۱۰ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز هلال احمر به حجاج ارائه شده است.

وی ادامه داد: در طول این مدت در مجموع، ۳۱۷۰ مورد ویزیت عمومی در مجموعه هتل های محل اقامت زوار ایرانی و ۲۸۴ مورد نیز ویزیت پزشکان متخصص به حجاج ارائه شده است. همین طور ۲۱ مورد بستری اورژانس، ۲۱۹۵ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

مرعشی تعداد نسخ درمانگاه ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج را ۳۳۲۴ مورد اعلام نمود و اضافه کرد: ۲۱۳ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در طول این مدت بوده است.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اشاره کرد: هم اکنون ۲ زائر در بیمارستان هلال احمر ایران در مکه و بیمارستان سعودی بستری هستند.
مرعشی با اعلان اینکه بیشترین علل مراجعه زوار برای کنترل فشار و قندخون، بیماریهای قلبی و علایم کوفتگی بدن و سرماخوردگی بوده، اضافه کرد: دلیل عمده مشکلات به وجود آمده برای زوار، ناشی از دمای بالای هوا و پیاده روی طولانی در طول روز و در هوای گرم و سپس استراحت در مقابل کولرهای گازی بوده است.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر اشاره کرد: زوار حتما از لباس های خنک نخی با رنگ روشن استفاده کنند؛ برای اینکه دمای هوای عربستان بسیار بالاست. همین طور از تردد در آفتاب اجتناب کنند و زیارت خودرا در بامداد زود و شب ها انجام دهند تا به مشکل گرمازدگی گرفتار نشوند. در صورت گرمازدگی، استراحت کنند، مایعات مصرف کنند، در محیط خنک قرار بگیرند و به پزشک مراجعه کنند.

منبع:

About Author