۵ عادت اشتباهی که سلامت پوست را به خطر می اندازد

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، تا وقتی که در سنین جوانی به سر می بریم پوست مان در وضعیت شادابی به سر می برد، اما بمحض گذر از سنی خاص سلامت پوست هم تحت تأثیر قرار گرفته و امکان دارد صدمه هایی به آن وارد شود؛ ازاین رو لازم است با کنار گذاشتن برخی عادات غلط، در مورد حفظ سلامت پوست کوشا باشیم.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، تغذیه ناسالم به پوست رحم نمی کند؛ صورت ما بخصوص از مشکلات در ارتباط با انتخاب نادرست مواد غذایی صدمه زیادی می بیند. در واقع یک سری عادات غذایی وجود دارند که برای داشتن پوستی سالم تر باید هرچه سریع تر کنار گذاشته شوند.
بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، ۵ عادت غلط که سلامت پوست را از بین می برد شامل موارد زیر است:
_ علاقه به غذاهای سرخ شده: چربی به صورت مستقیم با مشکلات قندخون در ارتباط است؛ چون سبب افزایش میزان چربی خون می شود. این مساله هم در نهایت به مسدود شدن منافذ پوست منجر می شود. علاوه بر این باید بدانید که چربی خون مانع از انتقال خوب مواد مغذی و اکسیژن به بافت های بدن می شود و همین روند سبب افت درخشندگی و سلامت پوست می شود. در واقع پوستی که به خوبی تغذیه نشده و از اکسیژن سیراب نباشد، پوست سالم، زیبا و درخشانی نخواهد بود.
_ نوشیدن زیاد قهوه: قهوه به خودی خود یک نوشیدنی سالم و مفید می باشد. به شرطی که روزانه بیشتر از ۲ فنجان مصرف نشود. چون کافئین موجود در این نوشیدنی پرطرفدار سبب آزاد شدن آدرنالین می شود. باید بدانید که آدرنالین زیاد در بدن عاملی برای ایجاد علایم استرس می شود و این هم برای سلامت پوست مضر است. علاوه بر این کافئین مانع از خوابی راحت و عمیق می شود. در نتیجه پوست از مرحله سم زدایی و ترمیم خود در خواب محروم می شود. بدین سان هم درخشندگی و تمیزی از بین رفته و پوست کدر می شود.
_ غافل شدن از ویتامین ها: بعد از ۳۵ سالگی امکان دارد پوست شما به کرم های درمانی پاسخ ندهد. این در شرایطی است که ویتامین A به بهبود خطوط صورت، تغییرات بافتی و صدمه های ناشی از نور خورشید کمک می نماید. ویتامین های E و C هم از التهاب جلوگیری می کنند. ویتامین C همینطور سبب بهبود بافت و روشنی پوست می شود.
_ مصرف بیش از اندازه شکر: تحقیقات جدید نشان می دهند مولکول های شکر در بدن، خودشان را به فیبرهای پروتئینی می چسبانند و سبب ایجاد «گلیکاسیون» در بدن می شوند. گلیکاسیون هم عاقبتی جز ایجاد تیرگی دور چشم، از دست رفتن درخشندگی پوست، پف کردن پوست (مخصوصا دور چشم ها) و به وجود آمدن چین و چروک های فراوان در پوست را ندارد.
_ نوشیدن اندک آب: یکی از مهم ترین علل خشکی و چروکیدگی پوست در سنین پایین، کاهش آب بدن است. زمانیکه بدن آب کافی دریافت نکند، گرفتار عوارضی مانند کاهش تمرکز و خشکی پوست می شود. بامداد ها که از خواب بیدار می شوید، یک لیوان آب ولرم بنوشید اینکار هم برای حفظ سلامت پوست و هم برای حفظ سلامت دستگاه گوارش تان مفید می باشد.

About Author