محققان می گویند؛ داروی ضدافسردگی تاثیری در تسکین علایم کووید ندارد

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، یک کارآزمایی بالینی نشان داده است که هیچ فایده ای در مصرف داروی ضد افسردگی فلووکسامین (Luvox) برای کاهش علایم کرونا وجود ندارد.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، این مطالعه که توسط مؤسسه تحقیقات بالینی دوک با همکاری دانشگاه واندربیلت در کارولینای شمالی انجام شد، هیچ بهبود علائمی را در افرادی که داروی ضدافسردگی را با دوز ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز به مدت ۱۳ روز مصرف کردند، در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کردند، مشاهده نکرد.
دکتر «آدریان هرناندز»، محقق ارشد، اظهار داشت: «هیچ مدرکی دال بر بهبود میزان بهبودی پایدار در شرکت کنندگانی که این دوز فلووکسامین را در مقابل افرادی که دارونما مصرف کردند، وجود نداشت.»
محققان فلووکسامین را مورد مطالعه قرار دادند چونکه شواهد قبلی نشان داد که امکان دارد بتواند التهاب ناشی از ویروس را کم کند.
پس از این که هیچ فایده ای در مصرف ۵۰ میلی گرم فلووکسامین دو بار در روز به مدت ۱۰ روز پیدا نکردند، تیم دوز بالاتر را با عنایت به این که پروفایل ایمنی و اثربخشی مطلوبی در مطالعات دیگر داشت، آزمایش کردند.
فلووکسامین یکی از چهار داروی مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا است که در آزمایش جدید مورد آزمایش قرار گرفته است. این دارو، مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) است که برای درمان اختلال وسواس الزامی و افسردگی استفاده می شود.

منبع:

About Author